Utorak 19. mar 2024.
Juniorska hokejaška reprezentacija Srbije

SP ZA JUNIORE: Hrvati na KOLENIMA! Veliki preokret i pobeda Srbije

Uzbudljiva utakmica u "Pioniru".

Posle trijumfa na startu šapionata protiv Australije (8:4), juniorska reprezentacija Srbije upisala je i drugu pobedu na Svetskom prvenstvu II divizije B grupa. Izabranici selektora Nemanje Jankovića su u gotovo punoj dvorani "Pionir" posle preokreta bili bolji od Hrvatske rezultatom 4:1 (0:1, 1:0, 3:0), a blistao je Strahinja Vdović koji je postigao tri gola.

Reprezentacija Hrvatske je nakon neočekivanog poraza od Kine (4:1), od starta meča bila prilično rešena da taj kiks ispravi u derbi meču sa našom selekcijom. Silno motivisani Hrvati su poveli u petom minutu golom Maksa Rakara i vođstvo su održavali do 26 minuta. Izjednačenje Srbiji doneo je Strahinja Vdović na asistenciju Mateje Popovića.

NAJBOLJA SKIJAŠICA NA SVETU: Šifrinova OBOŽAVA našeg tenisera, a IDOL joj je ON (FOTO)

DA LI ĆE GA OVO NATERATI DA SE VRATI? Mekgregor se penzionisao, a onda mu je Habib poručio OVO (FOTO)

KRV NIJE VODA: Sin legendarnog Mihaela Šumahera za volanom Formule 1! (FOTO)

Kao i u duelu sa Australijom, naši mladi hokejaši maestralno su odigrali poslednju trećinu. Marko Dragović je, na asistenciju Lazara Pejčića, zatresao mrežu čime je Srbija u 41. minutu konačno došla do vođstva. A, onda je na scenu stupio maestralni Strahinja Vdović, a Srbija je furiozno odigrala finiš utakmice. Vdović je dva puta zatresao mrežu posle akcija u kojima su u oba navrata učestvovali Dragović i Gvozdenović za veliki trijumf.

U prva dva meča drugog kola Kina je bila bolja od Belgije 6:4, a Holandija je je savladala Australiji 2:1. U sredu je na šampionatu po rasporedu slobodan dan, a naredni protiovnik Srbije je Holandija. Taj meč na programu je u četvrtak sa početkom u 20 sati.

Pogledajte kako izgleda američka odbojkašica Loren Gibermajer.