NIJE GOTOVO: Spartak SLAVIO u trećem meču finala šampionata Srbije

13.04.2022. 18:40
OK Spartak
OK Spartak / Izvor: MN Press

Novosađani vode sa 2:1 u pobedama.

Odbojkaši Spartaka iz Subotice su slavili sa 3:0 (25:20, 25:22, 25:17) protiv Vojvodine na svom terenu i smanjili su rezultat u finalnoj seriji šampionata Srbije na 2:1, Titulu osvaja ona ekipa koja tri puta trijumfuje.

ZAVRŠEN ŽREB ZA SVETSKO PRVENSTVO: Srbija saznala protivnike na planetarnom šampionatu

ILIĆ PRED BARAŽ SA SLOVENIJOM: Najteži mogući rival

SAVIĆ: Jako teška grupa na Svetskom prvenstvu, jako teška...

Fantastična podrška sa punih tribina hale u Dudovoj šumi pomogla je Spartaku da bolje otvori meč i da brzo stvori prednost od + 6 kod rezultata 17:11 i bez problema je zadrži i iskoristi treću set loptu za 25:20.

Nastavljaju domaći i na otvaranju drugog seta gde stižu do 5:1. Novosađani izjednačuju na 10:10 pa dolaze i do repdnosti od tri poena (15:12) ali ne zadugo. U finišu domaći tim okreće na svoju stranu i dobija i drugi set – ovaj put 25:22.

Dominiraju igrači Spartaka u trećem setu i na kraju stižu do velikih 25:17 i nastavak borbe za titulu.

Finalna serija se seli u Novi Sad gde će Vojvodina u nedelju imati drugu šansu da pobedom osvoji novu titulu. Eventualni trijumf Subotičana doneo bi nam majistoricu koja bi bila odigrana u Subotici naredne srede (20.4.)

Najnovije vesti o sportu pročitajte OVDE.