SPEKTAKL U DERBIJU: Zvezda u gostima slomila Partizan!

17.12.2022. 20:43
Delije
Delije / Izvor: MN Press

Velika borba...

U derbiju kola odbojkaši Crvene zvezde pobedili su u gostima Partizan rezultatom 3-2.

VELIKO PRIZNANJE: Vanja Udovičić novi član Biroa Svetskog plivanja

MOK BI RUSKE SPORTISTE NA OLIMPIJSKIM IGRAMA: Zelenski se ne slaže sa tim

IMA NOVI TIM: Mik Šumaher u Mercedesu

Po setovima bilo je 20:25, 25:19,25:17, 16:25,13:15.

Poveli su crveno-beli odbojkaši sa 1:0 u setovima, ali su drugi i treći pripali domaćinu

Ipak, nisu se predavali izabranici Igora Žakića. Kada je bilo najpotrebnije odigrali su odlično i dobili četvrti set. U startu su napravili prednost odbojkaši Crvene zvezde i nisu je ispuštali iz ruku. Mnogo više neizvesnosti viđeno je u petom setu.

Crvena zvezda je brzo povela sa 4:0, a onda i sa 9:3, ali je Partizan uspeo da veže tri poena i stigne do 7:9. Grešili su crveno-beli u finišu meča, što su iskoristili domaći igrači da smanje prednost. Ipak, Pepić je prekinuo niz Partizana i poveća prednost na 10:7. Bjelica je sa druge strane uspeo da se revanšira, a onda i Mrdak blokom donese deveti poen za Partizan. Batak je as servisom izjednačio rezultat na 10:10.

Morao je da reaguje Ratko Pavličević, pa je uzeo tajm-aut.

Igrao se poen za poen sve do 13:13, a onda su as servisom Lazara Marinovića, crveno-beli poveli, da bi poslednji poen na meču i pobedu doneo Pepić odličnim napadom.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Stefan Skakić sa 14 poena, dok su ga pratili Aleksandar Okolić sa 12, Aleksa Polomac i Milan Pepić sa 11.