Neverovatan gol Itane Grbić doneo pobedu Crnogorkama

29.02.2024. 19:40
Srbija - Crna Gora
Srbija - Crna Gora / Izvor: MN Press

Meč je odigran u Zrenjaninu.

Rukometašice Srbije su u Zrenjaninu igrale protiv Crne Gore meč kvalifikacija za šampionat Evrope. Pobedile su gostujuće rukometašice sa 31:30 (16:12) i to najviše zahvalujuči neverovatnom pogotku u poslednjoj minuti.

EP U ĐERU: Zorana Arunović upucala bronzanu medaljuZorana Arunović

EP U ĐERU: Zorana Arunović upucala bronzanu medalju

BORIS IMA JASAN PLAN: Kruna sigurno treba da nam bude plasman na Olimpijske igreBoris Rojević

F1: Danijel Rikardo najbrži na prvom treningu uoči trke za VN BahreinaDanijel Rikardo

F1: Danijel Rikardo najbrži na prvom treningu uoči trke za VN Bahreina

Crna Gora je odlično otvorila meč i odmah stvorila tri razlike (1:4) i to su do poluvremena održavali. Na odmor se otišlo rezultatom 12:16 i bilo je jasno da odbrana Srbije u tim trenucima nije uopšte funkcionisala. Ipak, u nastavku smo gledali sasvim drugačiju utakmicu.

Srbija je konačno stigla do izjednačenja na 14 minuta pre kraja (22:22). Zatim su veliku grešku su napravile Crnogorke pri rezultatu 23:23. Postigle su gol, ali su na terenu imale igračicu više, pa je pogodak poništen, a jedna gostujuća igračica je dobila dvominutnu kaznu.

Odmah potom je Srbija prvi put povela. Ipak, odmah zatim sa dva gola je Crna Gora opet vratila vođstvo na samo deset minuta pre kraja. Tada je krenula rezultatska klackalica. Kada je Crna Gora došla do dva razlike (30:28) selektor Srbije Uroš Bregar je pozvao minutu odmora.

Srbija je na dva minuta pre kraja uspela da ponovo vrati egal (30:30), a tada je rođena Nišlijka Bojana Popović (devojački Petrović) pozvala tajm-aut. Početničkom greškom odbrane Srbije je tada Itana Grbić postigla neverovatan gol (bio je prekršaj i imale su pravo na samo ejdno dodavanje). Izgubljena je lopta na deset sekundi rpe kraja i Crna Gora je slavila.