SRBIJA IDE DALJE: Rukometašice u TRILER meču uspele da POBEDE Sloveniju

06.12.2019. 08:27
Ženska rukometna reprezentacija Srbije
Ženska rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Krstina Liščević odlučila meč.

Fenomenalan meč između Slovenije i Srbije na Svetzskom prvenstvu za rukometašice. U meču koji je direktno odlučivao ko će u dalji tok takmičenje izuabranice Ljubomira Obradovića su slavila sa 29:27.

Meč je imao čudan tok. Slovenke su povele sa 5:0, ali tek tada su naše krenule i čak do poluvremena uspela da dođu do prednosti (12:11)

OKUPAO IH DOLARIMA: Mejveder BACAO pare po STRIPTEZETAMA (VIDEO)

OBRADOVIĆ: Nismo bili na nivou

RAT ZVEZDE I DINAMA: Zagrepčani KRADU pojačanje crveno-belima

U nastavku Srbije je držala prednost do 19:18 i onda je Slovenija preuzela kontrolu. Stigle su 23:20 i imale čistu kontru i priliku da dođu na plus četiri. Nesmotreno napravljeni koraci kao du ih zbunili i naše su se brzo vratile u igru i povele sa 25:24.

Na dva i po minuta pre kraja imale su naše dva razlike i loptu, a samo minut kasnije bilo je nerešeno (27:27). Liščević nas je fenomenalnim pogotkom (imali smo igračicu manje, ali smo igrali bez golmana) dovela na korak od plasmana dalje. Ukradena je zatim lopta i onda je Obradović pozvao tajm-aut. Opet je Kristina Liščević pogodila i ostavila nas u igri za medalje i eventualni plasman na Olimpijske igre.

Igrač utakmice je bila Slađana Pop-Lazić koja je postigla osam golova uz stoprocentni učinak. Rasloložene su bile i bekovi Liščević, Obradović i Trifunović sa po šest pogodaka na svom kontu. Kao i obično Katarina Tomašević je blistala na golu naše reprezentacije.

Bilo je bitno uzeti bod i doći do trećeg mesta, a svejedno se ovaj meč nije prebacivao u sledeću rundu.

Pogledajte kako izgleda Polina, ćerka hokejaške legende Vejna Greckog

ŽESTOKA FRKA U NJUJORKU: Moris BACIO lakat, Jokić mu se uneo u FACU, evo kako se sve završilo (VIDEO)

NBA: Dominacija Denvera u Njujorku, ali Jokić ponovo RAZOČARAO (VIDEO)