15.06.2023. 20:40
VSS
VSS / Izvor: Foto: VSS

Neverovatna igra mladih "delfina"...

Vaterpolo reprezentacija Srbije je u polufinalu Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina. U nezaboravnoj utakmici četvrtfinala pobeđena je Hrvatska posle izvođenja peteraca sa 16:15 (2:3, 4:3, 1:5, 4:0 – 5:4). Rival u polufinalu će biti selekcija Grčke, 16. juna sa početkom u 18 časova i 30 minuta. Srbija je u grupnoj fazi dobila Grčku sa 14:12.

SRBIJA BEZ MANDIĆA: Dušan neće igrati za nacionalni tim

POVRATAK: Evo gde će Maja Ognjenović igrati sledeće sezone

MAKAČEV ŠOKIRAN - ZAPANJEN: "Kako je taj lik prvi?" Smatra da ON zaslužuje čelo tabele i niko drugi

Golove za Srbiju su postigli: Martinović četiri, Urošević i Kovačević tri, Gladović i Gavrilović dva, Kojić i Brešćanski po jedan dok su za Hrvatsku pogađali: Zvono četiri, Bušić i Pavlić tri, Mozara dva, Čubranić, Burburan i Tončinić po jedan.

Sjajna utakmica, veliki karakter srpskog tima. Dovoljno je da se kaže da su Hrvati vodili pet minuta pre kraja 11:7 i da su već mislili na polufinale. Tada je konačno Srbija zaigrala kako zna. I pored tri propuštene prilike sa igračem više, ređali su se golovi u mreži do tada odličnog Čubranića.

Odlični Gavrilović (4,42 do kraja 8:11), pa Brešćanski (2,49 9:11), zatim Kovačević (1,51, 10:11). Hrvatske pred golom Pajkovića koji je zamenio Virijevića nigde nije bilo. Srbija je konačno iskoristila igrača više posle tajm auta i gola Uroševića za izjednačenje (0,36 do kraja). Lako je anuliran poslednji napad Hrvata ali nije bilo vremena da se za nekoliko sekundi stigne do preokreta, potpunog.

Usledili su peterci. Srbi su bili nepogrešivi, Martinović, Kojić, Kovačević, Urošević i gol odluke Gladović. U četvrtoj seriji Virijević je bio na golu ali nije ni bilo potrebno. Stojancu je ispala lopta, šuta nije ni bilo. Uz Gladovićev gol to je rešilo utakmicu.

Srbija nije vodila ni jednog momenta. U prvom poluvremenu zahvaljujući igraču meča kapitenu Martinoviću, strelcu tri gola u drugoj četvrtini bilo je 6:6. U trećih osam minuta serija neverovatnih grešaka, loši i igrač više i igrač manje su Hrvatima doneli veliku prednost.

Prednost koja se činila, obzirom na situaciju u bazenu nedostižnom. Ipak, Srbi su pokazali kakvu mentalnu snagu imaju. Srbija je imala igrača više 11-4, dva igrača više 1-0, Hrvatska igrača više 8-4, dvaigrača više 1-1 i peterci 3-3.