TREĆI PUT ZAREDOM: Silađi je ŠAMPION Mađarske!

09.12.2020. 13:41
Čaba Silađi
Čaba Silađi / Izvor: MN Press
Veliki uspeh za srpskog plivača.

Treću godinu zaredom Čaba Silađi je stigao do titule šampiona Mađarske. Reprezentativac Srbije slavio je u finalu trke na 100 prsno sa 59,99 sekundi na 50 –metarskom bazenu na prvenstvu Mađarske u Kapošvaru.

OBRADOVIĆ POSLE PORAZA OD HRVATSKE: Njihov golman nabija KOMPLEKSE drugima

ISTORIJSKI USPEH OBRENOVČANKI: Izborile plasman među OSAM u Evropi

NEMA ŠAPIĆA, PRLAINOVIĆA I VUJASINOVIĆA: Amerikinaci IZABRALI idealan tim 21. veka

U kvalfikacijama u utorak popodne Čaba je štopericu zaustavio na 59,76. Sada je bio 23 stotinki sporiji. Iza sebe je ostavio Austraijnce Bajera i Rotbauera, koji su išli 1:00,41, odnosno 1:00,49.

- Bilo mi je baš teško. Jedna od najboljih trka. Nije uobičajeno da se finale pliva u jutarnjem terminu. Generalno nisam loše plivao. Možda je samo ulazak i izlazak iz okreta bio malo sporiji, tu sam izgubio nekoliko desetinki - rekao je Silađi

Čaba je aktuelni rekord i Srbije i Mađarske sa rezultatom 59,40. Do kraja šampionata plivaće još 50 prsno.

- Pozitivna stvar je što sam ujutru uspeo da idem ispod minuta. Nova šansa da popravim rekord je na šampionatu Srbije za desetak dana u Beogradu - kaže Silađi

Još dvojica reprezentativaca bili su učesnici finala i to na 50 slobodno. Uroš Nikolić je bio šesti sa vremenom 22,98, dok je Ivan Lenđer, koji je posle odustajanja jednog takmičara ušao u finale, osvojio osmo mesto sa 23,34. U kvalifikacijama Nikolić je plivao 23,03, a Lenđer 23,20. Sva trojica reprezentativaca Srbije plivaju za ekipu Hodmezevašarhelja. Na 50 slobodno slavio je Maksim Lobanovski sa 21,84.

Najzanimljivija trka dana viđena je na 200 delfin. Tamaš Kendereši bio je brži od svetskog šampiona i rekordera Krištofa Milaka. Kendereši je išao 1:54,64, dok je Milak do cilja stigao za 1:54,98.

Šampionat se nastavlja u sredu popodne. Na startu će se pojaviti Ivan Lenđer na 50 delfin i Stefan Šorak na 400 slobodno.