26.04.2024.
117.1627
109.3752

SP U BUDIMPEŠTI: Delfini se vraćaju sa MEDALJOM, bronzom ZLATNOG sjaja (VIDEO+FOTO)

29.07.2017. 16:07
Andrija Prlainović
Andrija Prlainović / Izvor: Foto: VSS/UNIQA
Meč odigran na legendarnom "Alfred Hajošu".

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Budimpešti. Delfini selektora Dejana Savića, koji su na planetarni šampionat došli kao branioci titule, u meču za treće mesto, u prestonici Mađarske pobedili su Grčku rezultatom 11:8 (5:3, 2:1, 3:3, 1:1). Ovom medaljom, naš nacionalni tim zadržao je kontinuitet, pošto se sa desetog uzastopnog takmičenja vraća sa medaljom.

Hrvati u euforiji, Vujasinović ih spustio na zemlju OVIM rečima

LAKŠE ZA SRBIJU: Ova reprezentacija je u grupi sa Orlovima na EP i biće žestoko oslabljena (FOTO)

Najefikasniji kod nas bili su Sava Ranđelović i Duško Pijetlović sa po dva gola, dok su se po jednom u strelce upisali Dušan Mandić,  Nemanja Ubović, Milan Aleksić, Miloš Ćuk, Viktor Rašović, Filip Filipović i Andrija Prlainović. U finalu (20.30) će igrati Mađarska i Hrvatska

Vaterpolisti Srbije počeli su silovito, pa je već posle nekoliko minuta bilo 3:0, posle golova Dušan Mandića, Save Ranđelovića, Duška Pijetlovića. Približili su se Grci na 3:2, ali su Delfini ubrzo uzvratili. Strelci su bili Pijetlović i Nemanja Ubović, a rezultat 5:3. Ovim rezultatom se i završila uvodna četvrtina.

Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: Srbija Danas

Na početku druge četvrtine se u strelce upisao i Milan Aleksić, za 6:3, posle igrača više. Golom Miloša Ćuka obezbeđena je nova prednost, od 7:3, da bi Vlahopulos smanjio na 7:4. Viktor Rašović je povećao na 8:4, posle duže akcije, taman kada se jedan od isključenih Grka vraćao u igru. Već u sledećem napadu, Gojko Pijetlović je sprečio protivnika da ponovo smanji razliku, ali je u nastavku usledio kazneni udarac. Kapiten Fontulis je bio precizan, za 8:5. U sledećem napadu, Mandić je pokušao, ali je lopta otišla pored gola Grka. Ostalo je 8:5, a u novom napadu, Delfini su imali sreće. Pogođena je stativa gola Pijetlovića.

Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: Srbija Danas

Filip Filipović je posle dodavanja Andrije Prlainovića povećao na 9:6, da bi Grci smanjili na 9:7. Imali su i priliku za 9:8, ali lopta je završila na okviru gola. Na sedam sekundi do kraja treće četvrtine, Ranđelović je pogodio za "plus 3" - 10:7.

Na početku poslednje deonice, Srbija je imala prvi napad, pošto je Ćuk prvi doplivao do lopte. Igrač više je iskorišćen, a Prlainović je to brzo iskoristio. Finta, i 11:7. Pri ovom rezultatu, treći put je isključen Ranđelović, pa je za njega utakmica bila završena. Vlahopulos je svojim drugim golom smanjio na 11:8. Prlainovićev pokušaj zaustavio je Flegkas. U tim trenucima, odbrana i reakcije golmana Pijetlovića održavale su prednost našeg tima.

Ujedno, to je bio i konačan rezultat.

SRBIJA - GRČKA 11:8 (5:3, 2:1, 3:3, 1:1)

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, V. Rašović 1, Ranđelović 2, Ćuk 1, D. Pijetlović 2, Ubović 1, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 1, Prlainović 1, S. Mitrović, B. Mitrović. Selektor: Savić.

GRČKA: Flegas, Genidunias 1, Delakas 1, Dervisis, Funtulis 3, Kapotis, Pontiekas, Arfiropulos, Murikis, Kolomvos, Gunas, Vlahopulos 2, Zerdevas. Selektor: Vlahos.

OLGA ZAUSTAVLJENA: Naša mlada teniserka bez finala juniorskog prvenstva Evrope (FOTO)