ZAKAZAN OBRAČUN SA ITALIJOM: Hrvatska nakon petaraca u finalu SP!

15.02.2024. 17:44
Vaterpolo reprezentacija Hrvatske
Vaterpolo reprezentacija Hrvatske / Izvor: MN Press

"Barakude" potopile Francusku.

Vaterpolisti Hrvatske plasirali su se u finale Svetskog prvenstva u Dohi, pošto su u dramatičnom polufinalu posle peteraca uspeli da savladaju Francusku. "Barakude" su do utakmice za titulu šampiona planete stigli nakon 11:11 u regularnom delu, te 6:5 u penalima protiv najveće senzacije na turniru.

Italija prvi finalista Svetskog prvenstva!Vaterpolo reprezentacija Italije

Italija prvi finalista Svetskog prvenstva!

ANJA NIJE USPELA: Crevar bez finala na SP! Plivale i dve ćerke legendi VeležaAnja Crevar

ANJA NIJE USPELA: Crevar bez finala na SP! Plivale i dve ćerke legendi Veleža

KANZAS SITI: Ima mrtvih i ranjenih u pucnjavi posle parade pobednika SuperboulaPucnjava posle parade pobednika Superboula

KANZAS SITI: Ima mrtvih i ranjenih u pucnjavi posle parade pobednika Superboula

Veoma uzbudljivo drugo polufinale u Kataru donelo je još jednu fantastičnu poslednju četvrtinu Francuza, koji su u trećem meču u nizu na izuzetan način finiširali.

Najpre u osmini finala protiv Australije, zatim i protiv Mađarske u četvrtfinalu, da bi u ovom polufinalu nadoknadili čak tri gola minusa u završnih osam minuta.

Hrvati su imali 9:6, ali im to nije bilo dovoljno za trijumf, a "trikolori" su čak u finišu imali dva napada sa igračem više za vođstvo.

Nisu uspeli, te je Fatović Hrvatima doneo 11:10 na 52 sekunde pre kraja, da bi na 18 sekundi do isteka vremena Enco Kaš pogodio na volšeban način i izborio peterce.

Svi izvođači su bili sigurni u prvih pet serija, pa se "krug okrenuo".

Marinić-Kragić je pogodio u šestoj seriji, a onda je Ivica Tucak promenio golmana, postavio Anića i on je odbranio peterac kojim je odveo Hrvatsku u finale prvenstva sveta.

U meču za titulu sastaće se Italija i Hrvatska, dok će se za bronzu boriti Španija i Francuska.