VELJA BLISTAO U ATINI: Stjepanoviću tri medalje

16.05.2022. 15:48
Velimir Stjepanović
Velimir Stjepanović / Izvor: MN Press

Odlični nastupi svih srpskih reprezentativaca.

U velikom stilu srpski reprezentativac Velimir Stjepanović završio je učešće na plivačkom mitngu u Atini. Nakon što je Velimir Stjepanović trijumfovao na 200 metara slobodnim stilom, na istoj dužini je slavio i delfin stilom. Do cilja je stigao u vremenu 1:58,44, a čak tri sekunde je bio sporiji drugoplasirani Turčin Turnali.

PRIPREME ZA LIGU NACIJU: Odbojkaši igraju dve utakmice protiv Hrvatske

SRBIJA POKORILA EVROPU U ARMWRESTLINGU: Žetva medalja za Srbiju na kontinentalnom prvenstvu u Bukureštu

PIJETLOVIĆ PRED FINALE SA RADNIČKIM: Verovatno ćemo imati više isključenja od Radničkog

Višestruki evropski šampion je takmičenje u Atini završio sa dva zlata i bronzom na 100 metara delfin stilom. Bez odličja je ostao samo 100 metara slobodno, gde je završio kao petoplasirani.

Nina Stanisavljević je osvojila srebrnu medalju na 50 metara slobodnim stilom, nakon što je bila druga na 100 kraul stilom i 50 leđno. Ispred nje je na 50 kraul stilom bila Teodora Draku, veteranka iz Grčke.

Uroš Živanović stigao je do šestog mesta na 200 metara prsno sa vremenom 2:20,15. Isti plasman je ostvario i na 50 metara prsno.