21°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

VELIKI USPEH: U finalu su bila dva predstavnika Srbije! Viktor je slavio u duelu svetskih šampiona

04.03.2024. 11:45
Srbija Danas/RSS
Viktor Nemeš
Viktor Nemeš / Izvor: MN Press

Učestvovalo je u Danskoj 140 rvača iz 25 zemalja.

Na velikom međunarodnom turniru u Danskoj, uz učešće 140 rvača iz 25 zemalja, nastupila su i trojica srpskih takmičara. Veliki uspeh je napravio Viktor Nemeš, koji je osvojio prvo mesto u kategoriji do 77 kilograma, ostvarivši sedam briljantnih pobeda.

SELEKTOR SE OGLASIO NAKON PORAZA: "Tužno je"Uroš Bregar

SELEKTOR SE OGLASIO NAKON PORAZA: "Tužno je"

LJUDINA KAKVE NEMA: Kombi se prevrnuo u Beogradu, na licu mesta se našao Asmir Kolašinac i POKAZAO VITEŠTVO (VIDEO)Amir

MEDALJA IZMAKLA ZA 4 CENTIMETRA: Milica Gardašević šesta na prvenstvu sveta!Milica Gardašević

MEDALJA IZMAKLA ZA 4 CENTIMETRA: Milica Gardašević šesta na prvenstvu sveta!

U finalu je Nemeš savladao reprezentativnog kolegu Alija Arsalana, koji je ostvario šest pobeda. Bio je to sudar dvojice šampiona sveta – Viktora iz divizije do 77 kg i Alija iz kategorije do 72 kg.

Odlično je rvao i Sebastijan Nađ (72 kg), koji je zauzeo peto mesto sa tri pobede.

Na juniorskom turniru u Mađarskoj nastupili su i predstavnici Srbije, koji su osvojili šest medalja.

Najuspešniji je bio Miloš Perović (82 kg), koji je osvojio zlatnu medalju. Srebrnu medalju je uzeo Marko Supić (130 kg). Bronzane medalje su osvojili: Dejan Berkec (63 kg), Ognjen Jakovljević (72 kg), Antal Vamoš (82 kg) i Branko Đukić (97 kg). Peto mesto je osvojio Jovan Miolski, a nastupili su još Aleksandar Berarov i Andrija Velisavljev.