VN MEKSIKA: Hamilton pobedio, stigao legendarnog Alana Prosta i primakao se lideru Rozbergu (FOTO)

30.10.2016. 22:24
Luis Hamilton
Luis Hamilton / Izvor: Reuters

Finiš sezone biće veoma zanimljiv.

Trka za pobedu u konačnom plasmanu Formule 1 mogla bi da bude neočekivano zanimljiva. Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je u trci za Veliku nagradu Meksika čime je na samo 19 bodova smanjio zaostatak za klupskim kolegom Nikom Rozbergom u generalnom plasmanu.

Britanac je do 51. pobede u karijeri, kojom se na drugom meču večne liste izjednačio sa legendarnim Alenom Prostom, a druge vezane i osme u sezoni, došao za sat, 40 minuta, 31 sekundu i 402 stotinke i na taj način ostao u trci za šampionsku titulu. Drugo mesto zauzeo je lider u generalnom plasmanu Niko Rozberg, a treći je bio vozač Red Bula Maks Verstapen. Četvrto mesto zauzeo je četvorostruki svetski prvak Sebastijan Fetel iz Red Bula, a peti je bio njegov klupski drug Danijel Rikardo. Bodove su još osvojili Kimi Raikonen iz Ferarija, Niko Hulkenberg iz Fors Indije, vozači Vilijamsa Valteri Botas i Felipe Masa i Serhio Peres iz Fors Indije. Sledeća trka u šampionatu na programu je 13. novembra na stazi Interlagos, za Veliku nagradu Brazila.