TRIPLETA JE SVE BLIŽA: Partizan "brejknuo" Vojvodinu

19.04.2023. 20:35
OK Partizan
OK Partizan / Izvor: MN Press

Još dva koraka.

Odbojkaši Partizana savladali su Vojvodinu 3:1 (25:23, 27:25, 27:29, 25:15) u prvom meču finalne serije Superlige Srbije.

OVO JE BOLESNO: Intervju o Šumaheru koji je RAZBESNEO celu planetu

POTVRĐENA KAZNA ZA SAINCA: FIA odbila žalbu Ferarija

NISMO HTELI CRNU GORU: Selektor Stevanović se oglasio posle žreba za Svetsko prvenstvo

Crno-beli su se već u ovoj sezoni okitili titulama u Kupu i Superkupu, a za domaći šampionat preostale su još dve pobede da se kompletira "tripleta".

Partizan je u prvom setu jurio rezultat, pošto je Vojvodina u jednom trenutku imala prednost od četiri poena. "Crno-beli" su se vratili serijom 5-1 i uspeli da izjednače, pa i uvedu set u neizvensu završnicu u kojoj su bili bolji. U drugom setu viđena je još veća borba.

Domaća ekipa je preuzela vođstvo od Partizana sredinom seta pri rezultatu 16:16 ali nije uspela da izdrži do kraja. Odbojkaši iz Beograda su serijom 5-1 uspeli da preuzmu vođstvo i da osvoje drugi set. Gosti su tokom trećeg seta diktirali tempo i kontrolisali rezultatsku razliku.

Nakon maksimalnog vođstva od šest poena (23:17), domaća ekipa je napravila seriju 7-1 i vratila se u meč osvajanjem trećeg seta.

U četvrtom setu odbojkaši Partizana su preuzeli inicijativu i posle uvodnog vođstva Vojvodine uspeli da serijom 9-3 preokrenu rezultat u svoju korist i na kraju osvoje set rezultatom 25-15.