24°C
01.05.2024.
117.1117
109.3684

VUKIĆEVIĆ OSTAO BEZ PLASMANA: Konačno vožen spust u Pekingu, zlato za Švajcarca Fojca

07.02.2022. 07:57
Marko Vukićević
Marko Vukićević / Izvor: Profimedia

Srebro za veterana Klarija.

Srpski skijaš Marko Vukićević nije uspeo da završi trku u spustu na Olimpijskim igrama u Pekingu. Vukićević je na  samom startu iskliznuo je sa staze i ostao bez plasmana. Najbržu trku odvozio je Švajcarac Beat Fojc, srebro je uzeo Francuz Johan Klari, a treći je bio Austrijanac Matijas Majer. Inače, zbog jako vetra spust u Pekingu je dva puta otkazivan, a održan je tek iz trećeg pokušaja.

ZOI - SKI SKOKOVI: Kobajaši uzeo zlato, IZNENAĐUJUĆI osvajači srebra i bronze

POLJAKINJA NEUTEŠNA POSLE AGONIJE U PEKINGU: Živela sam u strahu više od nedelju dana...

NORVEŽANIN POBESNEO U PEKINGU: Imamo pravi haos sa informacijama! Markus je mali diktator

Vukićević je dobro startovao u spustu ali je već kod četvrte kapije proklizao sa staze, na sreći pad nije imao teže posledice ali je naš skijaš morao da odustane od daljeg nadmetanja.

Iskusni švajcarski skijaš Beat Fojc odvozio je najbolju trki za 1.42,69 i osvojio novo zlatno odličje za tim Švajcarske.

Francski skijaš Johan Klari u 41. godini trku je završio sa 0.10 zaostatka i osvojio srebro, a Austrijanac Matijas Majer je na svojim trećim Olimpilskim igrama došao i do trećeg bronzanog odličja završivši trku sa 0,16 zaostatka.