Priznanja će biti uručena 23. januara.

Zorana Arunović i Damir Mikec izabrani su za najbolje strelce Srbije u 2017. godini, dok je za najuspešnijeg trenera prošle godine proglašen Dragan Donević, saopštio je Streljački savez Srbije.

NAVIJAČI HRVATSKE PRETE RUKOMETAŠIMA SRBIJE: Treba napraviti doček kakav zaslužuju

ZVANIČNA PROVERA PRED EP: Rukometaši Srbije igraju u petak sa Makedonijom

Arunovićeva, koja je tokom poslednjeg prelaznog roka prešla iz Crvene zvezde u Olimpik 011, na Evropskom prvenstvu vazdušnim oružjem osvojila je zlatnu medalju pištoljem. Ona je, pritom, postigla svetski rekord finala 246,9 krugova, rezultat koji verovatno još dugo neće biti nadmašen. Damir Mikec takođe strelac pištoljem, bio je drugi je na EP vazdušnim oružjem u Mariboru, a srebrom se okitio i na EP malokalibarskim oružjem u Bakuu.

Arunovićeva i Mikec su prošle godine zajedno stigli do titule šampiona Evrope. U Mariboru su odbranili zlatnu medalju u miksu vazdušnim pištoljem. Oboje su imali uspeha i na finalu Svetskog kupa u Nju Delhiju: Mikec je osvojio zlato i veliki Kristalni globus za trijumf malokalibarskim pištoljem, a Arunovićeva je „pogodila“ bronzu malokalibarskim pištoljem. Najbolji strelci prošle godine su na evropskim šampionatima osvajali odličja i u ekipnoj konkurenciji. Muški tim Srbije je malokalibarskim pištoljem stigao do evropskog zlata, a vazdušnim do bronze. Ženska ekipa okitila se šampionskom krunom na EP vazdušnim oružjem.

Priznanja najboljima u 2017. godini biće uručena 23. januara.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.