23.03.2018. 22:44
Fudbalska reprezentacija Kostarike
Fudbalska reprezentacija Kostarike / Izvor: Reuters
Širom sveta igrane prijateljske utakmice.

Fudbalska reprezentacija Srbije na Svetskom prvenstvu u Rusije biće u grupi sa Brazilom, Švajcarskom i Kostarikom. Sve reprezentacije, pa i Srbija (više pročitajte OVDE) igrale su prijateljske mečeve. Prvo je Brazil pobedio Rusiju (pročitajte OVDE), a onda su na teren izašli i Švajcarci i Kostarikanci.

Švajcarci su gostovali Grčkoj i slavili sa 1:0. Jedini gol, u 59. minutu, dao je Bljerim Džemaili. Starteri za Švajcarce su bili Somer, Lihtštajner, Šar, Akandži, Rodrigez, Behrami, Embolo, Frojler, Džaka, Džemaili i Seferović. U nastavku meča, šansu su dobili Fernandes, Fraj, Gavranović, Lang, Oberlin i Cuber.

GOTOVO: FIFA donela ODLUKU u vezi meča Srbije i Švajcarske! (FOTO)

BOGATO: Zna se koliko će Orlovi ZARADITI u novom takmičenju UEFA! Ova SUMA im je zagarantovana (FOTO)

U Glazgovu je Škotska ugostila Kostariku, a jedini gol za rivala Orlova dao je Markos Urena, u 14. minutu.

NEVEROVATNA BROJKA! Islanđani spremaju invaziju na Rusiju, Mondijal bez njih ne može da prođe

Za navijače Srbije, zanimljiv je ishod meča Poljska - Nigerija. Superorlovi će u utorak, u Londonu biti rival Srbije u prijateljskoj utakmici. Na stadionu u Vroclavu, jedini gol, u 61. minutu, dao je Viktor Mozes.

U ostalim mečevima, Argentina (bez Mesija i Aguera) je pobedila Italiju sa 2:0, Engleska Holandiju sa 1:0, dok u najboljoj utakmici dana, Nemačka i Španija su odigrali bez pobednika - 1:1. Portugalija je u završnici preokrenula protiv Egipta na 2:1, a Turska je pobedila Irsku sa 1:0. U poslednjoj utakmici dana, Francuska je u 26. minutu vodila sa 2:0, ali je na kraju bilo 3:2 za Kolumbiju. Huan Kuintero je u 85. minutu, sa bele tačke doneo pobedu od 3:2.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.