17°C
14.05.2024.
117.1155
108.571

DVA I PO MESECA PRED MONDIJAL: Selekcija koja nije obezbedila plasman na SP PONIZILA prvake Evrope (VIDEO)

26.03.2018. 22:43
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters

Veliko iznenađenje.

Portugalija, prvak Evrope, doživela je veliko poniženje, samo dva ipo meseca pred Mondijal. Holanđani, koji neće učestvovati na SP u Rusiji, deklasirali su Portugalce u Ženevi (3:0). Lale su, predvođene novim selektorom Ronaldom Kumanom, do ubedljive pobede stigli zahvaljujući fenomenalnoj igri u prvom poluvremenu.

SJAJNE VESTI ZA ORLOVE: Nigerija pred meč sa Srbijom OSTALA bez pola TIMA! (FOTO)

BRAZILCI PRIZNALI: Ovo se ne DEŠAVA ni na igricama! Duhovi nas PROGONE! (FOTO)

LUDILO MOZGA! Evropska selekcija zvanično objavila BOJKOT Mondijala u Rusiji! (FOTO)

Ekipa Ronalda Kumana je sva tri gola postigla u prvih 45. minuta. Prednost je Lalama doneo Memfis Depaj u 11. minutu, krilni napadač Liona se najbolje snašao u petercu i iskoristio dodavanje Van Der Beka. Prednost Holandije je duplirana u 32. minutu. Ofanzivac Bešiktaša Rajan Babel je glavom zatresao mrežu, a u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena novoizabrani kapiten Lala, defanzivac Liverpula Virdžil Van Dajk je postavio konačan rezultat.

SRCE NIJE IZDRŽALO: Mart ODNEO još jedan ŽIVOT sportiste! (FOTO)

Holanđanima je posao bio olakšan od 62. minuta  jer je Žoao Kanselo zaradio drugi žuti karton. Portugalci su meč odigrali u veoma jakom sastavu, na terenu je bio i Kristijano Ronaldo, koji je zamenjen u 68. minutu.

VELIKA PRETNJA ZA ZVEZDU: Mornar stiže na MAJSTORICU na najvećim mogućim POJAČANJEM (FOTO)

U ostalim prijateljskim utakmicama odigranim u ponedeljak Norveška je minimalnim rezultatom (1:0) savladala Albaniju, a strelac jedinog pogotka bio je Rosted u 70. minutu. Finska je sa 5:0 bila ubedljiva protiv Malte, a Bugarska je savladala Kazahstan (2:1). Ranije je Urugvaj minimalno savladao Vels golom Edinsona Kavanija.