26.04.2024.
117.1627
109.3752

UČINAK REPREZENTATIVACA: Pobeda u derbiju, GOL i GOLČINA, CRVENI karton, a mnogi na klupama (VIDEO)

04.12.2017. 07:56
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Mondijal je za sedam meseci.

Reprezentacija Srbije će za nešto više od sedam meseci igrati na Mondijalu u Rusiji, a članovi državnog tima su prethodnog vikenda imali ne baš mnogo zapažen učinak, naprotiv. Najviše razloga za radost imali su Nemanja Matić i Duško Tošić, Sergej Milinković Savić je postigao gol i kreirao preokret Lacija, Andrija Živković je isključen u portugalskom derbiju, dok veliki broj reprezentativaca nije bio na terenu, već na klupama.

Veliki problem za budućeg selektora Srbije, Mladena Krstajića ili nekog drugog, može da predstavlja činjenica da mnogi reprezentativci, što standardni, što povremeni, nisu standardni u svojim klubovima. Ni minut prethodnog vikenda nisu odigrali Nemanja Maksimović, Aleksandar Mitrović, Nikola Maksimović, Ivan Obradović, Nenad Krstičić, Jagoš Vuković, Aleksandar Prijović, Antonio Rukavina, Nemanja Radoja i Uroš Spajić.

PREOKRET! Muslin vodi Australiju na Mondijalu?! (FOTO)

GOLMANI

VLADIMIR STOJKOVIĆ - Branio je svih 90 minuta za Partizan u meču protiv Vojvodine i kardinalnom greškom omogućio Lalama da stignu do velikog boda u Humskoj.

PREDRAG RAJKOVIĆ - Bio je među stativama svih 90 minuta u neočekivanom kiksu njegovog Makabija iz Tel Aviva i remiju kod kuće 1:1 protiv Ašdoda.

MARKO DMITROVIĆ - Golman Eibara je u pobedi 3:1 kod kuće protiv Espanjola odlično branio, a nije kriv za gol, savladao ga je njegov saigrač, ali srećom po ekipu, to nije imalo posledice.

TRI selekcije imaju najveće šanse da osvoje Svetsko prvenstvo, a evo koja je kvota na Srbiju (FOTO)

DEFANZIVCI

ALEKSANDAR KOLAROV - Levi bek Orlova je igrao 75 minuta za Romu u laganoj pobedi protiv Spala. Kolarov je bio asistent za treći gol Vučice.

DUŠKO TOŠIĆ - Defanzivac Bešiktaša je odigrao svih 90 minuta i postigao evrogol (pogledajte OVDE) u pobedi 3:0 protiv Galatasaraja u velikom turskom derbiju.

BRANISLAV IVANOVIĆ - Odigrao je svih 90 minuta u pobedi Zenita kod kuće protiv Urala.

MATIJA NASTASIĆ - Odigrao je 82 minuta u remiju Šalkea kod kuće protiv Kelna.

MILOŠ VELJKOVIĆ - U minimalnoj pobedi Verdera, kod kuće protiv Štutgarta, odigrao 90 minuta i doprineo da mreža Zelenih miruje.

NISU NI SVESNI: Orlovi protiv Švajcarske igraće u JEZIVOM gradu (FOTO)

VEZISTI

NEMANJA MATIĆ - Uprkos lakšoj povredi doživljenoj protiv Votforda, smogao je snage da veoma dobro odigra svih 90 minuta u velikoj pobedi Mančester junajteda na gostovanju Arsenalu (3:1).

SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ - Vezista Lacija je možda bio i najbolji reprezentativac Srbije prethodnog vikenda. Nekadašnji član Vojvodine je postigao gol i bio začetnik akcije za pogodak koji je Laciju doneo preokret i pobedu na gostovanju Sampdoriji.

LUKA MILIVOJEVIĆ - Standardno dobro odigrao svih 90 minuta u remiju bez golova Kristal palasa na gostovanju protiv VBA.

DUŠAN TADIĆ - Ofanzivni vezista Svetaca je na visokom nivou odigrao svih 90 minuta za Sautempton u remiju 1:1 na gostovanju Bornmutu.

MIJAT GAĆINOVIĆ - Zamenjen u poluvremenu utakmice u kojoj je njegov Ajntraht preokretom kao gost pobedio Hertu 2:1.

FILIP KOSTIĆ - Krilni napadač je proveo na terenu svih 90 minuta u remiju bez golova na gostovanju Frajburgu, direktnom rivalu u trci za opstanak.

ANDRIJA ŽIVKOVIĆ - Ušao u igru u 75. minutu derbija u kom je njegova Benfika odigrala bez golova na gostovanju Portu, a proveo je na terenu samo sedam minuta jer je za kratko vreme dobio dva žuta, samim tim i crveni karton.

ČUDO OD DETETA STIŽE IZ BRAZILA: Ima devet godina i golove postiže kao na igrici (VIDEO+FOTO)

NAPADAČI

UROŠ ĐURĐEVIĆ - Doskorašnji član Partizana je u pobedi Olimpijakosa 3:1 kod kuće protiv Apolona igrao do 62. minuta, a dva gola postigao je Karim Ansarifard, njegova zamena.

ANDRIJA PAVLOVIĆ - Igrao 58. minuta u porazu Kopenhagena kod kuće od Nordsjelanda 1:3.