27.03.2018. 20:50 23:53
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Reuters

"Orlovi" slavili protiv afričke selekcije.

Fudbaleri Srbije popravili su utisak iz poraza od Maroka i u Londonu savladali Nigeriju rezultatom 2:0 (0:0). Izabranici Mladena Krstajića bili su bolji rival od afričke selekcije i za angažovaniju igru su „nagrađeni“ sa tri gola Aleksandra Mitrovića, od kojih su priznata dva u drugom poluvremenu.

UEFA ODOBRILA: Igrač MOŽE da igra za dva kluba u istom takmičenju (FOTO)

LUDILO MOZGA! Evropska selekcija zvanično objavila BOJKOT Mondijala u Rusiji! (FOTO)

Napadač „orlova“ krunisao je dobru partiju celog tima. Odbrana sa štoperskim tandemom Ivanović-Nastasić je bila koncentrisanija nego u Torinu, vezni red je marljivo gradio igru, dok je napadački trio Tadić-Kostić-Mitrović podsetio na neka dobra stara vremena iz kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

„Orlovi“ su postigli gol već u prvom poluvremenu, Mitrovićeva lopta posle udarca glavom u 13. minutu je prešla gol liniju, ali sudije to nisu videle.

Pravda je zadoovljena u nastavku meča, kada je napadač Njukasla na pozajmici u Fulamu pokazao da će biti glavni napadački adut naše selekcije u Rusiji. Snažni centarfor je bio nemilosrdan realizator u 68. i 81. minutu, pa će trijumf nad Nigerijom sigurno poboljšati atmosferu u taboru „Orlova“ u predvečerje najveće svetkovine svetskog fudbala.

Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: Reuters

Srbija - Nigerija 2:0 (0:0)

STADION: Hajv u Londonu.

STRELCI: Mitrović u 68 i 81. minutu.

ŽUTI KARTONI: Ogu (Nigerija) - Mitrović (Srbija).

SRBIJA: Stojković, Rukavina, Ivanović, Nastasić, Kolarov, Milivojević, Matić (od 65. Grujić), Tadić (od 90. Maksimović), Ljajić (od 80. Živković), Kostić (od 88. Gaćinović), Mitrović.

NIGERIJA: Uzoho, Ebuehi, Trost-Ekung, Idovu (od 85. Ajna), Avazijen, Ndidi (od 85. Agu), Obi (od 77. Simon), Ivobi (od 88. Ajaji), Onazi (od 77. Ogu), Mozes (od 46. Igalo), Musa.

Detalje sa stadiona Barneta pratili ste uživo na Srbiji Danas.

81. minut, - GOOOOL, 2:0, Mitrović! Majstorija Tadića pored leve aut linije, dodadanje do Kostića, povratna lopta za Mitrovića i mat, 2:0!

68. minut - GOOOOL, 1:0, Mitrović! Posle akcije Kostića lopta je "sela" na levicu napadača Srbije koji je nemilosrdno zatresao mrežu afričke selekcije.

65. minut - Nemanja Matić ustupio je mesto na terenu Marku Grujiću.

64. minut - Iznenadna šansa za Nigeriju posle auta, Stojković je odbranio udarac sa zemlje napadača "Super orlova" Igaloa koji je na poluvremenu zamenio Mozesa.

59. minut - Nova opasna akcija posle prekida, ali Ivanović nije dobro zahvatio loptu.

50. minut - Odlična akcija Srbije, dupli pas Ljajića i Mitrovića, ali Ljajić nije dobro primio loptu i šansa je otišla u nepovrat.

Drugo poluvreme

41. minut - Lepa akcija "Orlova", lopta je stigla do Filipa Kostića koji je sa leve strane ušao u kazneni prostor i šutiro u spoljni deo mreže.

35. minut - Mozes je najopasniji igrač Nigerije. Njegov novi pokušaj, ali lopta je završila na tribinama.

25. minut - Nova šansa za izabranike Mladena Krstajića. Rukavina je uspeo da centrira po zemlji, iako se činilo da je lopta izgubljena. Tadić je kao na malom fudbalu postavio nogu, ali je golman Uzoho ukrotio udarac najboljeg fudbalera Srbije u kvalifikacijama za Mondijal.

13. minut - Mitrović je šutirao glavom, ali sudije nisu videle da je lopta celim obimom prešla gol liniju. Na stadionu Barneta, nema, naravno VAR tehnologije, ali uteha je da smo postigli pogodak posle obećavajućeg početka prijateljske utakmice.

12. minut - Živa utakmica i brazilska asistencija petom Tadića za Mitrovića koji je izblokiran u povoljnoj situaciji.

10. minut - Viktor Mozes je odlično šutirao u donji desni ugao Stojkovića, ali je iskusni čuvar mreže Srbije paradom sprečio vođstvom rivala.

8. minut - Oštar udarac Mitrovića sa 20-ak metara, golman Uzoho je nespretno odbio loptu, ali nije bilo više opasnosti po gol Nigerije. Sasvim kok+rektan početak utakmice naše selekcije.

3. minut - Prva ozbiljnija akcija Srbije. Ljajić je dobro izveo skraćeni korner, ali Ivanović nije uspeo da iskontroliše loptu u situaciji u kojoj je mogao da ugrozi gol "Super orlova".