AKO PROĐE DIMITROVA: Novak saznao ime potencijalnog rivala u osmini finala

21.01.2023. 08:34
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Australijanac sve rešio u tri seta.

Ukoliko Novak Đoković danas savlada Bugarina Grigora Dimitrova u trećem kolu Australijan opena, igraće protiv Australijanca Aleksa De Minaura koji je sa 3:0 (7:6 (7:0), 6:2, 6:1) savladao Francuza Benžamina Bonzija za 130 minuta igre.

NOVAKOV ANĐEO ČUVAR: Niste ni znali za nju, a zbog Srbina je UNIŠTILA australijske političare i političarke! Prelepa i pravedna, a danas - SVE ISTO (FOTO)

UNAJMLJENI SU DA PROVOCIRAJU NOVAKA? Isplivali ŠOKANTNI DOKAZI iz Melburna (FOTO)

SENZACIJA NA AUSTRALIJAN OPENU: Ispao najveći favorit uz Novaka Đokovića, nokautiran u tri seta

Bonzi je otpor pružio samo u prvom setu kada je viđen veliki broj brejk prilika. De MInaur je na startu napravio brejk, ali je Bonzi uzvratio u četvrtom gemu i izjednačio da bi odmah potom spašvao još tri brejk lopte.Australijanac je uspeo još jenom da mu oduzme servis u sedmom gemu, a zatim u devetom propusti i dve set lopte. Bonzi je brejkom spasio prvi set, ali je zatim De Minaur sa nulom u taj-brejku osvojio prvi set.

Igra Francuza se potpuno raspala u nastavku. Uspeo je Bonz ida razmeni brejkove sa Australijancem koji je potom napravio još dva i poveo sa 2:1 u setovima. U trećem setu De Minaur je sa dva uzastopne brejka poveo sa 4:0 i praktično rešio pitawe pobednika, pa je samo mirno priveo meč kraju za plasman u osminu finala.