AO: Kakav meč, STRAŠAN meč, Australija ima novu VLADARKU (FOTO)

01.02.2020. 12:08
Sofija Kenin
Sofija Kenin / Izvor: Reuters

Preokretom do titule.

Sofija Kenin osvojila je Australijan open pobedom u fantastičnom finalu protiv Garbinje Muguruse. Amerikanka je do velikog trijumfa stigla posle sjajne igre i preokrta - 4:6, 6:2, 6:2.

Špankinja je sigurnije počela meč, pa je dobila prvi set. Ipak, neustrašiva je bila Amerikanka. Agresivno je igrala Kenin, sve je pogađala, pa je dobila naredna dva seta za osvojenu titulu.

NOVAK JURI OSMI TROFEJ U MELBURNU: Ovi USLOVI njemu više odgovaraju, ali ja imam moje Srbe uz sebe

IZLAZI NOLETU NA CRTU: Dominik ŠUTNUO Srpkinju i RASTUŽIO prelepu Nemicu

ISPOVEST KIRJOSA: Pokušao da BUDE kao Novak i nije USPEO

Pustila je ruku Keninova na početku drugog seta i krenula da igra fenomenalne poene, da pogađa linije, da hvata rivalku na pogrešnoj nozi. Uz to, Amerikanka je izuzetno dobro servirala, nije dopuštala u drugom setu nijednu brejk šansu Muguruzi. I glatko je dobila taj deo meča sa 6:2. Bilo je jasno da je u psihološkoj prednosti pred odlučujući deo duela.

Sličan scenario viđen je i u trećem setu. Sofija je doktirala tempo, i dalje sjajno servirala i pucala od samopouzdanja. Brejk u šestom, a zatim i u osmom gemu, stavili su tačku na ovaj meč i nezaboravno finale.

Kenin je najpre bila u šoku zbog senzacionalnog trijumfa, ali su je ovacije i aplauzi vratili u realnost. Usela je brzo da dođe sebi i počne da slavi. Baš kako dolikuje novoj teniskoj vladarki Australije.

Pogledajte kako izgleda danska teniserka Karolina Voznijacki.

BIRMANČEVIĆ O PROMENI SREDINE: Želim u Zvezdu i nigde više

PLAKAO JE CEO EL EJ: Ovo je bila NAJEMOTIVNIJA utakmica u istoriji NBA, orilo se Kobi, Kobi....

GOTOVO JE: Marko Janković POTPISAO