AO: Švajcarski MARATON pripao Federeru (FOTO)

26.01.2017. 12:43
Rodžer Federer
Rodžer Federer / Izvor: Reuters

Čeka pobednika meča između Nadala i Dimitrova.

Rodžer Federer prvi je finalista Australijan opena, pošto je u polufinalu savladao posle više od tri sata igre sunarodnika Stena Vavrinku sa 3:2 (7:5, 6:3, 1:6, 4:6, 6:3). Federer će u finalu za 18. Grend slem trofej u karijeri igrati sa pobednikom meča između Rafaela Nadala i Grigora Dimitrova. Ovo je prvo finale Federera u Australiji od 2010. kada je savladao Endija Mareja.

U prvo msetu su igrači usepšno čuvali svoj servis, a najzanimjliviji momenti dogodili su se u četvrtom i petom gemu. U četvrtom je Federer propustio tri brejk lopte, dok je u narednom Vavrinka imao dve prilike za oduzimanje servisa starijem sunarodniku. Ipak, to se nije dogodilo i ponovo su dva Švajcarca uspešno osvajala gemove na svoj servis. Poslednju priliku je Vavrinka imao u 11. gemu koju takođe nije iskoristio, a zatim je stigla kazna pošto je Federer došao do brejka u narednom gemu i osvojio prvi set.

MIRKA U KOM SI FAZONU? Suprugu Rodžera Federera svi ČUDNO gledaju (FOTO)

Drugi set je protekao na isti način, ali je ovoga puta se jedino uzbuđenje dogodilo u šestom gemu kada je Federer iskoristio drugu brejk šansu i poveo sa 4:2. Od tog trenutka starijem Švajcarcu nije trebalo mnogo vremena da osvoji drugi set, a Vavrinka je čak i polomio reket nezadovoljan svojom igrom.

KAO ČAČKALICU: OVAKO je POBESNELI Vavrinka POLOMIO reket (VIDEO)

REŠENA TENISKA MISTERIJA: Nadal zbog OVOGA bandažira prste (FOTO)

U trećem setu kao da je potpuno drugi Vavrinka izašao na teren. Sten je zaigrao odlično i dočekao priliku koju je konačno iskoristio pošto je u četvrtom gemu napravio brejk, a zatim ioduzme i naredni Rodžerov servis i začas je na semaforu stajalo 6:1 za Vavrinku za svega 26 minuta.

PORODIČNA ''SVAĐA'' ZA TROFEJ: Sestre Vilijams u finalu Australijan opena (FOTO)

Odlično je Vavrinka počeo i četvrti set pošto je na startu oduzeo Rodžeru servis, ali je Federer uzvratio na isti način već u narednom gemu. Posle uzbudljiva dva uvodna gema nije više bilo uzbuđenja jer su oba igrača lako dolazili do poena na svoj servis. Ponovo je Vavrinka dočekao šansu u devetom gemu, napravio brejk, a zatim i izjednačio u setovima na 2:2.

GOREĆE PUSTINJA: Novak DOBIO STRAŠNU konkurenciju u Indijan Velsu (FOTO)

Mirno je počeo odlučujući set, ali je već u trećem gemu Vavrinka imao brejk priliku koju nije uspeo da iskoristi. To se mlađem Švajcarcu osvetilo u šestom gemu pošto je na svoj servis napravio duplu servis grešku, pa je Federer napravio brejk i poveo sa 4:2. To je Federeru bilo dovoljno da dođe do trijumfa i plasmana u funale Australijan opena.