AO: Troicki slavio u maratonu protiv Italijana, sledeći je na redu Noletov ljuti rival (FOTO)

18.01.2017. 09:19
Viktor Troicki
Viktor Troicki / Izvor: Profimedia

Meč je bio pun preokreta.

Viktor Troicki se plasirao u treče kolo Australijan opena! Srpski teniser je pobedio Italijana Paola Lorencija 3:2 (6:3, 1:6, 7:6, 3:6, ) u meču koji je trajao tri sata i 52 minuta. Srbin će se u narednoj rundi sastati sa Stenom Vavrinkom, teniserom koji je omražen među Srbima jer je u dva finala Gren slem turnira pobeđivao Novaka Đokovića (Rolan Garos 2015, US open 2016).

NAJBLESAVIJI FAN: Ova fotka sa Novakom je hit, nećete verovati koliko je čekao zbog nje (FOTO)

Srpski teniser je sigurnom igrom došao do vođstva u prvom setu, ali je Italijan u drugom napravio preokret i vratio se u meč. U taj-brejku trećeg seta Viktor pojačava tempo i uspeva da osvoji set (7:3). I u četvrtom setu se nastavila ravnopravna borba sve do osmog seta kada Lorenci ponovo uspeva da načini brejk i sa 6:3 izjednači rezultat na 2:2 za ulazak u odlučujući set meča.

AO: Jelena kao u slavnim danima, Nemica počišćena! Sledeća je STARA poznanica! (FOTO)

HAOS NA DRUŠTVENIM MREŽAMA: Penzionerka Ana promenila sport i "PREŽIVELA"! (FOTO)

Troicki je, kao i u prvom kolu, igrao po sistemu toplo - hladno, ali je najvažnije da je na kraju pobedio. U petom odlučujućem setu, kod rezultata 1:1 bilo je 0:40 na servis Troickog, ali je Srbin spasio tri brejk lopte, osvojio gem, a odmah zatim i napravio brejk za vođstvo 3:1, da bi ga potom i potvrdio za 4:1. Lorenci se ipak nije predao, vratio se u meč i stigao do 3:4, ali je Viktor ponovo napravio brejk, uprkos činjenici da je bio oštećen za jedan veoma važan poen.

SRPSKI MEDŽIK OPET BRILJIRAO: Jokićeva partija života protiv slavnih Lejkersa! (VIDEO)