ATP BARSELONA: Lajović se plairao u četvrtfinale

18.04.2024. 16:00
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Facebook

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Barseloni, pošto je danas u osmini finala pobedio Španca Alehandra Davidoviča Fokinu 7:6 (12:10), 3:6, 6:1.

Meč je trajao dva sata i 32 minuta. Davidovič Fokina je 27. teniser sveta, dok je Lajović 59. na ATP listi. Ovo je bio treći međusobni duel španskog i srpskog tenisera, a treći trijumf Lajovića.

Velika borba je viđena u prvom setu, a oba tenisera su napravila po tri brejka. Pobednik ovog dela meča odlučen je u taj-brejku. Španac je imao četiri set lopte u taj-brejku, ali je Lajović uspeo da napravi preokret i da prvi set dobije rezultatom 12:10.

Davidovič Fokina je poveo 2:0 u drugom setu, ali je Lajović izjednačio na 2:2. Španski teniser je potom napravio seriju od 4:1 i drugi set je dobio rezultatom 6:3. Srpski teniser je briljirao u trećem setu, a svom rivalu je prepustio samo jedan gem i zasluženo je stigao do pobede.

Lajović će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča između Australijanca Aleksa de Minora i Francuza Artura Filsa. ATP turnir u Barseloni igra se za nagradni fond od 2.782.960 evra.