ATP BARSELONA: Velika iznenađenja u četvrtfinalu (FOTO)

27.04.2018. 16:33
Diminik Tim
Diminik Tim / Izvor: Profimedia

Favoriti na kolenima.

Velika iznenađenja u četvrtfinalu ATP turnira U Barseloni. Takmičenje su okončali favorizovani Dominik Tim i Grigor Dimitrov. Grčki teniser Stefanos Cicipas napravio je veliko iznenađenje pobedivši Austrijanca Dominika Tima, trećeg nosioca, rezultatom 2:0 (6:3, 6:2), posle samo 81 minuta igre. Mladi Grk će se u polufinalu sastati sa domaćim teniserom Pablom Karenjom Bustom koji je takođe priredio iznenađenje pobedom protiv petog igrača sveta Grigora Dimitrova 2:0 (6:3, 7:6).

STRUČNJAK ZA ISHRANU TVRDI: Novak je bolestan!

IZGUBIO JE U BARSELONI, ALI JE JOŠ UVEK U GRADU: Novak podelio sa fanovima ZAŠTO je i dalje u Španiji (VIDEO)

DA SE NAJEŽITE: Kada vidite NAJVRELIJU guzu UFC-a neće vam BITI dobro! (FOTO)

Tim je odlično počeo meč protiv Cicipasa i prvi napravio brejk, pa hje delovalo da će Austrijanac opravdati ulogu favorita, ali je Grk uspeo da se konsoliduje i napravi potpuni preokret. Austrijanac je propustio novu priliku za brejk u trećem gemu, a Cicipas je tri gema kasnije posle velike borbe svom rivalu oduzeo servis, zatim i vezao još tri gema, dovoljno za osvajanje prvog seta. Prvi deo drugog seta protekao je u izjednačenoj igri, da bi u petom gemu Grk stigao do brejka. Od tog trenutka, Cicipas nije izgubio nijedan poen i upisao je najveću pobedu u karijeri.

NEVIĐEN BLAM: Bivši predsednik SAD brutalno PONIŽEN na meču NBA! (VIDEO)

U prvom setu duela Karenjo Busta - Dimitrov viđeno je čak šest brejkova. Bugarin je dva puta uspevao da vrati brejk rivalu, poslednji put kod rezultata 3:3, ali je Španac vezao tri osvojena gema i dobio prvi deo meča za 40 minuta. U drugom, takođe, iznednačenom setu viđene su samo dve brejk prilike i obe je prokockao Dimitrov kod rezultata 1:1. Oba tenisera su bila sigurna na svoj servis da bi u taj brejku Španac odmah napravio mini brejk i otvorio put do trećeg trijumfa u šestom međusobnom duelu protiv Dimitrova.