ATP BEOGRAD: Lajović u ČETVRTFINALU bez izgubljenog seta!

26.05.2021. 20:49
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: MN Press

Srpski teniser preslišao Francuza.

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale "Serbia opena 2", pošto je sa maksimalnih 2:0 (po setovima 6:3, 6:4) savladao Žeremija Šardija iz Francuske za 98 minuta igre.

ISTORIJA KAŽE - NULA: Da li ste spremni za penale u finalu Lige Evrope?

OD 0:5 DO OSVOJENOG SETA: Krunićeva u finalu kvalifikacija Rolan Garos

Ministar Udovičić posetio Novaka Đokovića

Po oprobanom receptu iz prethodnog okršaja protiv Litvanca Rikardasa Berankisa, Duci je isti primenio i u duelu sa 58. teniserom sveta, što se pokazalo punim pogotkom.

Istina, nije počelo dobro po Lajovića, jer je Žeremi već u prvom gemu na meču napravio brejk i isti materijalizovao, kada je poveo sa 2:0.

Parni gemovi pokazali su se srećnim po Srbina, pošto je tri puta oduzimao servis Francuzu i to u četvrtom, šestom i osmom gemu, kada je posle vođstva od 5:3, iskoristio drugu set loptu za vođstvo u setovima (6:3) posle 46 minuta igre.

U drugom setu, viđen je samo jedan brejk. Napravio ga je Dušan u petom gemu, realizovavši treću brejk priliku za 3:2. Doduše, Šardi je u šestom i devetom gemu imao dve šanse da vrati svoj servis, međutim, Staropazovčanin se odbranio, a potom poentirao iz druge meč lopte za 6:4 i plasman među osam najboljih.

Za ulazak u polufinale, Duci Lajović koji zauzima 39. mesto na ATP listi igraće protiv 80 pozicija slabe rangiranog Andreja Martina. Slovak je bio bolji od trećeg nosioca Nikoloza Basilašvilija iz Gruzije sa 2:1. Ukoliko njega eliminiše, na pomolu je srpski okršaj u Beogradu, jer je u polufinalu prepreka najbolji teniser sveta Novak Đoković, na čijem putu stoji Argentinac Federiko Korija.

Pogledajte kako izgleda Livijana Rafaela, izabranica Filipa Falka.