ATP DUBAI: Zimonjić i Granoljers ZAMALO do iznenađenja, Troicki i Struf ubedljivo poraženi

27.02.2018. 16:02
Nenad Zimonjić, Viktor Troicki
Nenad Zimonjić, Viktor Troicki / Izvor: Profimedia

Srpski teniseri bez uspeha.

Nenad Zimonjić i Španac Marsel Granoljers odlično su otvorili meč protiv izuzetnih dublera iz poslednjih nekoliko sezona, Hrvata Ivana Dodiga i Amerikanca Rajeva Rama - 7:6 (6:4), 2:6, 6:10.

ATP DUBAI: Krajinović od nule do pobede (FOTO)

EDBERG: Samo Nadal i Đoković mogu da stignu Federera

Ko će osvojiti prvi set odlučivalo se u taj-brejku. U njemu su apsolutno dominirali Srbin i Španac, realizovali dva mini brejka za 4:0, a onda nastavili uz manje amplitude do konačnih 7:4.

Na početku drugog seta Nenad je svojim servisima dozvolio protivniku tri brejk-lopte, a zatim Marsel izbacio lak smeč za vođstvo protivnika 1:0. Dodiga je dobro služio servis za potvrdu prednosti od 2:0 u gemovima. Hrvat i Amerikanac su uspevali da do kraja seta održe tu razliku i do kraja seta je na terenu dominiralo očajno suđenje, a predvidiv tok igre je doveo do izjednačenja rezultata u setovima.

Odlučujući taj-brejk odlično počinje za Dodiga i Rama koji prave dva mini brejka na 4:1 posle velikih grešaka Granoljerska i Zimonjića. Na promenu strana se otišlo uz ubedljivih 5:1 i servis Dodiga, ali su usledile dve servis greške, da bi još jedan mini brejk doveo do ubedljivih 7:2 za Amerikanca i Hrvata. Ram se onda nadovezuje sa dva izgubljena poena na svoj servis, a Granoljers svojim servisima vraća nadu uz 6:7. Dodig dovodi svoj par na prag pobede, a Zimonjić još jednom duplom greškom eliminiše sebe i partnera iz daljeg toka turnira.

I Viktor Troicki zajedno u paru sa Janom Strufom je izgubio od Hasea i Midelkupa rezultatom 4:6, 4:6, za 58 minuta igre. Nije bilo većih uzbuđenja, bez problema su protivnici Troickog i Strufa su dolazili do brejka, po jednom u oba seta što im je omogućilo da meč okončanju u svoju korist.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.