ATP MEC: Krajinović vodio, pa na kraju izgubio od favorizovanog Francuza

20.09.2018. 20:28
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: Profimedia
Srpski teniser nije uspeo da se plasira u četvrtfinale.

Srpski teniser Filip Krajinović nije se plasirao u četvrtfinale turnira u Mecu, pošto je poražen od Francuza Žila Simona.

WTA GVANGŽU: Krunićeva nemoćna protiv Bernarde Per

SPEKTAKULARNA VEČERA: Novak podelio zanimljiv trenutak pre početka Lejver kupa (FOTO)

Krajinović je poražen sa 2:1 u setovima 4:6, 7:5, 7:5, posle velike borbe i dva i po sata igre.

Prvi set počeo je mirno, bez brejkova, da bi Filip u sedmom oduzeo servis rivalu. U narednom je spasao čak četiri brejk prilike, tri vezane, i osvojio prvi set.

U istom, pobedničkom ritmu Krajinović je nastavio u drugoj deonici meča. Poveo je sa 4:2 i bio jako blizu trijumfa, ali uvek neugodni Žil Simon se nije predavao.

Francuski teniser je zaigrao mnogo bolje i osvojio pet od narednih šest gemova, te meč uveo u treći, odlučujući set.

Po brejk su teniseri razmenili na startu tog dela igre, a onda se igrali bez problema prilikom servisa. Na 5:5 srpski teniser je imao sjajnu priliku da dođe do verovatno odlučujućeg brejka, ali je propustio dve brejk lopte.

Propuštene šanse nikako nisu dobro "legle" Filipu, koji je Francuzu dozvolio meč loptu, iako je prethodno imao gem loptu. Simon je to iskoristio i plasirao se u četvrtfinale.

Protivnik Simonu biće još jedan francuski teniser Rišar Gaske, koji je lako u dva seta eliminisao sunarodnika Konstana Lestijena.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.