ATP MINHEN: Sjajni Kecmanović u polufinalu

29.04.2022. 13:00
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia

Titula na vidiku.

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale turinira u Minhenu, nakon pobede nad Nikolozom Basilašvilijem rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:2. Velika borba vodila se u prvom setu, da bi u drugom delu igre naš teniser pokazao klasu i došao na korak od borbe za titulu.

RADE PUNOM PAROM: Novak i Hamad TRENIRAJU u Crnoj Gori! Ne štede se (VIDEO)

MOŽE LI GA NEKO ZAUSTAVITI? Nadal spreman za pohod ka novom trofeju (FOTO)

BIĆE SPREMAN KAO ZVER! Velika očekivanja od Đokovića pred Rolan Garos!

Imao je Kecmanović set loptu pri rezultatu 5:4, ali je Basilašvili uspeo da se spasi i stigne do taj-brejka. Srpski teniser bolje se snašao u odlučujućem gemu, rešio ga u svoju korist sa 7:5 i poveo u setovima posle tačno sat vremena igre.

U drugom setu Kecmanović je odigrao sjajno, posebno dobro je funkcionisao servis 38. teniseru sveta, Gruzijcu nije dopustio ni jednu brejk loptu. Sa druge strane Basilašvili je posle dobrog prvog seta, odigrao znatno slabije u drugom, dozvolio je dva brejka Kecmanoviću, koji je rutisnki stigao do pobede i polufinala posle sat i po vremena igre.

Protivnik sprskom teniseru u borbi za finale Minhena biće bolji iz meča Botik van de Zandšlup - Kasper Rud.