ATP MONTE KARLO: Novak IZDRŽAO maraton i plasirao se u četvrtfinale (FOTO)

20.04.2017. 19:57
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Protivnik srpskom teniseru u narednoj rundi biće David Gofan.

Novak Đoković uspešno je prošao osminu finala na Mastersu u Monte Karlu pošto je savladao Španca Pabla Karenja Bustru sa 2:1 u setovima (6:2, 4:6, 6:4) posle skoro dva i po sata igre. Bila je ovo repriza Novakovog meča protiv Žila Simona, pošto je srpski teniser osvojio prvi set i imao kontrolu do određenog dela drugog kada je ponovo pao u igri, pa je sve morao da rešava u odlučujućem trećem setu. U četvrtfinalu Đokoviću će protivnik biti David Gofan koji je savladao Dominika Tima sa 2:1 u setovima.

ATP MONTE KARLO: Desila se još jedna MEGA SENZACIJA, ispao Novakov KONKURENT (FOTO)

SENZACIJA U MONTE KARLU: Marej eliminisan u trećem kolu posle 4:0, Đoković smanjuje zaostatak za Britancem! (FOTO)

Đoković je nešto sporije počeo meč, pa je Karenjo Busta imao već u prvom gemu na Novakov servis tri brejk šanse. Ipak, Novak se odbranio i uspeo da osvoji gem, da bi na servis Španca došao do dve brejk lopte, ali je i Karenjo Busta uspeo da odbrani svoj servis. Usledila su tri gema bez uzbuđenja, da bi u šestom Novak ponovo dočekao brejk šansu i uspeol da je iskoristi. Đoković je odbranio napravljeni brejk, da bi u osmom gemu još jednim brejkom osvojio prvi set.

DA SE NAJEŽIŠ: Ovako je čika Raša Popov pisao o Novaku Đokoviću (FOTO)

Na startu drugog seta ponovo je Novak morao malo više da se pomuči za osvajanje gema na svoj servis, ali je to učinio bez brejk prilika za Španca. Zaigrao je Đoković bolje i već u narednom gemu napravio brejk za vođstvo od 2:0, ali kada je trebalo da ga potvrdi nije to uspeo da učini, a Karenjo Busta je uzvratio brejkom, a vrlo brzo i izjednačio na 2:2. Đoković je potpuno pao u igri, pošto je izgubio i sledeći gem na svoj servis, a zatim nije uspeo da iskoristi ni dve prilike za vraćanje brejka, da bi vrhunac serije od pet uzastopno osvojenih gemova Karenjo Busta napravio trećim brejkom na Novakov servis za vođstvo od 5:2. Đoković je uspeo da vrati jedan brejk, a zatim osvoji gem na svoj servis, ali je Španac iskoristio treću set loptu i uspeo da izjednači na 1:1.

SERENA JE TRUDNA: Stigao je ODGOVOR da li će se VIŠE ikada VRAĆATI na teren (FOTO)

Prva tri gema u trećem setu prošla su bez uzbuđenja jer je svaki igrač čuvao svoj servis, da bi u četvrtom Đokobvić prvi došao do brejk šanse koju nije uspeo da iskoristi. Međutim, već u narednom gemu na servis Karenja Buste stvara Đoković novu brejk šansu koju uspeva da iskoristi i povede sa 4:2. Međutim, ponovo je Novak pao u igri što Španac koristi i odmah vraća brejk, a zatim i uspeva da izjednači na 4:4. Đoković nije dozvolio da ga to poremeti, osvojio je gem na svoj servis, a zatim i napravio brejk za pobedu.