ATP PERUĐA: Đere je igrao sa Italijanom Karuzom u četvrtfinalu (FOTO)

14.07.2017. 18:09
Laslo Đere
Laslo Đere / Izvor: Profimedia

Nagradni fond ovog takmičenja je 43 hiljade evra.

Na čelendžeru u Peruđi, srpski teniser, Laslo Đere, plasirao se u polufinale posle pobede nad domaćim igračem Salvatoreom Karuzom. Đere, 123. igrač na ATP listi, savladao je Italijana, koji zauzima 200. mesto među najboljim teniserima sveta, rezultatom 6:2, 7:5.

ATP BAŠTAD: Lajović je igrao u polufinalu i evo šta je uradio (FOTO)

ŠOK I NEVERICA ZA NOVAKA: Čeka ga BAŠ, BAŠ duga pauza (FOTO)

Meč je trajao 84 minuta, u prvom setu su viđena čak četiri brejka na startu, jedan u korist Italijana, a tri za Đerea, da bi posle zanimljive borbe Srbin poveo 1:0, iskoristivši prvu set loptu.

Laslo Đere

Do kraja susreta je bilo još više neizvesnosti, odluka je pala tek u 11. gemu, kada je Đere iskoristio treću brejk loptu za 6:5, a zatim sigurnim servisima stigao do 7:5 i zasluženog trijumfa.

Ančić otkrio sa kakvim se problemima suočio Đoković (FOTO)

Srpski teniser će u polufinalu u Peruđi da igra protiv pobednika duela Marsel Granoljers - Gleb Saharov, a nagradni fond ovog takmičenja na šljaci je 43 hiljade evra. Prošlogodišnji pobednik, Argentinac Nikolas Kiker je eliminisan, a videćemo da li će Đere uspeti da ga nasledi.