ATP RIM: Novak ubedljiv na startu, Bedene lak zalogaj! (FOTO)

16.05.2017. 19:07
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

Đoković zabeležio rutinsku pobedu.

Meč drugog kola ATP Rim, Novak Đoković - Aljaž Bedene, pripao je Novaku Đokoviću, koji je slavio sa 2:0 (7:6, 7-2, 6:2).

Britanac je meč otvorio vođstvom u gemovima (1:0), iskoristivši Đokovićeve greške, ali je najbolji srpski teniser ubrzo uzvratio – 1:1 i napravio preokret (1:2).

WTA RIM: Jelena uspešna i u dublu sa još jednom Srpkinjom (FOTO)

SPREMAN JE: Zna se KADA i na KOJEM će terenu Novak STARTOVATI u Rimu (FOTO)

Ipak, motivisani Bedene, računajući na lošu formu Đokoviću poslednje vreme, igrao je prilično hrabro, pa je posle (3:2 – sjajan Novakov forhend) izjednačio na 3:3.

Novak Đoković / Izvor: Reuters

PALA VELIKA PREPREKA: Novakov ljuti rival odustao od Rima! (FOTO)

Đoković je spasio brejk loptu i ponovo poveo 3:4, ali rival ekspresno dolazi do novog izjednačenja 4:4, pa ponovo, po istom scenariju, naš as prelazi u vođstvo (4:5), ali britanski igrač, bez pardona, stiže do novog poravnanja rezultata (5:5).

Srbin je zatim poveo (5:6), ali kao po pravilu, stiglo je novo izjednačenje i pobednik seta je odlučen u taj-breku.

U tom delu meča Đoković je dominirao, poveo 0:5, a Britanac osvojio samo dva poena, pa je na kraju razigravanja za prvi set na semaforu stajalo 2:7 u korist našeg tenisera.

TROICKI POMAŽE NOVAKU: Čeka ga VELIKI favorit, a ukoliko PROĐE imaće NAJTEŽEG rivala! (FOTO)

U drugom setu nastavljena je žestoka borba za svaki poen, ali je Đoković osvojio prvi gem, a zatim se malo više pomučio oko trijumfa u drugom, posle čega je Britanac smanjio na 1:2, ali je Nole as servisom stigao do vođstva 1:3.

Peti gem drugog seta doneo je uzbuđenje u finišu, ali je Novak to uspešno rešio posle dužeg nadigravanja (1:4).

Zatim je bilo 2:5 za našeg asa i do kraja duela sve je bilo samo otaljavanje posla. Doduše, nije iskoristio prvu meč loptu, ali je potom iskusno trijumfovao.