ATP ŽENEVA: Krajinović stao u prvom kolu

22.05.2023. 15:53
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: Profimedia

Manarino slavio u dva seta.

Fiip Krajinović poražen je na startu turnira u švajcarskoj Ženevi pošto ga je u dva seta (7:5, 6:1) za sat i 21 minut savladao Francuz Adrijan Manarino.

SIGURAN START: Kecmanović pobedom počeo turnir u Lionu

WTA LISTA: Veliki skok Olge Danilović, Sabalenka sve bliža Igi Švjontek

PAD NA ATP LISTI: Novak više nije prvi, nije ni drugi, baš loše vesti pred Rolan Garos (FOTO)

Nije dobro počeo meč za srpskog tenisera koji je već u prvom gemu na svoj servis pretrpeo brejk i ubrzo gubio sa 3:0. Ipak, Krajinović je uspeo da održi korak sa Francuzom i zatim dočeka priliku i vrati brejk u devetom gemu posle kojeg je stigao do izjednačenja 5:5. Međutim, u 12. gemu je Manarino imao čak tri brejk i set lopte, Krajinović je uspeo da ih spasi, ali ne i četvrtu i Francuz je poveo sa 1:0.

Takva završnica prvog seta kao da je potpuno srušila samopouzdanje Krajinovića. Srpski teniser je ponovo pretrpeo brejk u drugom gemu, u četvrtom propustio šansu da brejk vrati, a zatim je u petom gemu i drugi put izgubio servis na meču, pa je Manarino ubrzo stavio tačku na ovaj susret.