AUSTRALIJAN OPEN: Federer isprašio Berdiha za okršaj u polufinalu protiv Čunga (VIDEO+FOTO)

24.01.2018. 11:50
Rodžer Federer
Rodžer Federer / Izvor: Foto: Reuters

Švajcarac pobedio sa maksimalnih 3:0

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u polufinale Australijan opena, pošto je u četvrtfinalu savladao Čeha Tomaša Berdiha rezultatom 3:0, po setovima 7:6 (7:1), 6:3, 6:4 .

ŠTA URADI CRNI MIŠO? Nemac dobio REKORDNU kaznu u istoriji tenisa (FOTO)

POZNATI DOKTOR ZABRINUT: Đokoviću neće biti lako da oporavi lakat

Ovo je bio njihov 26. međusobni okršaj, Rodžer vodi 19-6. Berdih je poslednji put slavio u Dubaiju 2013. godine.

Berdih je sigurno ušao u meč, brzo osvojio prvi servis gem, da bi onda iskoristio nešto slabiji servis i vezane greške rivala da već drugu šansu pretvori u brejk – 0:2. Dobar start mu je dao dodatno samopouzdanje pa je ubrzo stigao do još jednog gema i poveo 3:0.

Švajcarac nije uspevao da pronađe ritam, probudio se tek u četvrtom gemu što je Berdih i te kako koristio, pa je bez izgubljenog poena došao na gem do vođstva u setovima 5:2.

U poslednjem gemu, Čeh je bio nervozan od prvog poena, umalo nije napravio i duplu grešku, pa je Federer imao dve uzastopne brejk lopte. Prvu nije iskoristio, dok je posle druge, u kojoj je Berdih pogodio liniju, zatražio čelindž.

PODRŽAO ĐOKOVIĆA: Nadal otvoreno o zdravlju igrača i ATP turu (FOTO)

Sudija je potvrdio Rodžeru da je lopta bila dobra, ali da nije moguće prikazati grafičku potvrdu, što je Berdih pretvorio u izjednačenje. Velika borba se nastavila, Čeh nije iskoristio prvu set loptu, potom je imao mnogo sreće da spasi i treću brejk šansu, ali ne i četvrtu pa je Švajcarac poveo 5:4.

Rodžer je bez izgubljenog poena potvrdio povratak, da bi mu se Berdih revanširao na isti način, ali onda i propustio veliku šansu da novim brejkom ipak pre taj-breka osvoji prvi set. Ipak, izbacio je lopticu u aut, Federer prebacio momentum u trinaesti gem za velikih 3:0, odnosno konačnih 7:1 za kompetiranje preokreta – 7:6.

U drugom setu, ponovo je prvi zapretio Berdih, kada je preokretom stigao do nove brejk šanse, ali je Federer spasava bez većih problema – 2:1. Nije viđeno mnogo uzbuđenja u nastavku, kada su obojica bila veoma sigurna, pa je delovalo da se ide ka novom taj-brejku – 4:3.

Berdih je ušao u seriju grešaka i nešto lošijom igrom dozvolio protivniku da dođe do 5:3. Ovakve prilike Rodžer gotovo nikada ne propušta pa je hladnokrvno odservirao i stigao na korak do plasmana u polufinale.

I treći set je počeo bez mnogo uzbuđenja, ali je ovog puta Federer prvi zapretio i stigao do vođstva od 2:1. Ipak, njegovo vođstvo nije dugo trajalo, pošto je Berdih uspeo da izjednači, ali je Švajcarac uspeo odmah da ponovo povede - 4:2. Do kraja je svaki teniser uzeo gem na svoj servis, što je bilo dovoljno Federeru da privede meč kraju.

U borbi za finale boriće se protiv iznenađenja turnira, Južnokorejanca Hjeona Čunga, koji je posle pobede Đokovića, uspeo da savlada Tenisa Sandgrena sa maksimalnih 3:0. U drugom polufinalu sastaće se Hrvat Marin Čilić i Kajl Edmund iz Velike Britanije.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.