AUSTRALIJAN OPEN: Voznijacki i Halep boriće se za PRVU za titulu u Melburnu (VIDEO)

25.01.2018. 09:25
Karolina Voznijacki
Karolina Voznijacki / Izvor: Profimedia
Danska i rumunska teniserka sastaće se u finalu.

Druga teniserka sveta, Karolina Voznijacki pobedila je u polufinalu Belgijanku Elize Mertens rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:6 (7:2) za samo sat i 40 minuta igre i tako se plasirala u finale Australijan opena i boriće se za prvu titulu na prvom Gren slemu sezone protiv Rumunke Simone Halep, koja je pobedila Nemicu Anđelik Kerber sa 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 9:7.

U prvom setu obe teniserke su igrale veoma dobro, ali je Dankinja prva uspela da načini brejk i to u četvrtom gemu za prednost od 3:1. Potom je u narednom spasila brejk poen, povela sa 4:1 i do kraja tog dela igre bila je sigurna na svom servisu, pa je dobila set sa 6:3.

U drugom setu, ponovo je Karolina prva stigla do brejka (3:2), imala je 5:4 i servis za meč, ali je Mertens u tim trenucima skupila mentalnu snagu i načinila sjajne udarce. Stigla je do brejka, izjednačenja, a potom i povela sa 6:5. U narednom gemu odigrale su ukupno 13 poena i Mertens je propustila dve set lopte, pa je set otišao u taj-brejk. U njemu je dominantnija bila Dankinja, povela je sa 3:0, potom sa 4:2 i 6:2 i tu nije bilo nade za Mertens.

Najveći uspeh Voznijacki je imala 2011. godine, kad nažalost u polufinalu nije iskoristila meč loptu protiv Kineskinje Li Na za plasman u finale, ali je sad uspela. Ovo je Karolini ukupno treće Gren slem finale (2009. i 2014. US Open). U Melburnu će igrati ne samo za prvi Gren slem pehar u karijeri već i za povratak na tron WTA liste.

Možda i najbolji meč na turniru u ženskom singlu, odigrale se Kerber i Halep koji će ostati upamćen po uzbudljivom finišu. Prvi set je bio krajnje neobičan. Simona je u furioznom tempu za tili čas stigla do dva brejka i prednosti od 5:0, u tom periodu Nemica je osvojila samo pet poena ali se probudila, napravila tri uzastopna gema, stigla do 3:5, mada joj to nije bilo dovoljno da se osvoji set

Neizvesnija igra je viđena u drugom setu, kad je Halepova ponovo stekla prednost brejka (3:1), ali je uporna Kerber uspela da vrati brejk (3:3), a potom i da oduzme servis protivnici i odservira za izjednačenje u setovima.

Set odluke počeo je obostranim brejkovima, da bi posle vođstva od 4:3, Halep je načinila novi brejk za 5:3 ali Nemica nije odustajala i iz gotovo izgubljene pozicije pravi brejk i smanjuje na 4:5, Halep ne koristi dve meč lopte i Nemica stiže do izjednačenja – 5:5. Kerber je potom napravila brejk za 6:5 i ona stigla do dve meč lopte, ali je Halep uspela da posle fantastičnog poena uzvrati brejkom za 6:6. Igralo se na razliku, i onda je na 8:7, a Halepova je konačno uspela da iskorisi treću meč loptu set odluke dobije sa 9:7.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.