BIĆE LUDO U MELBURNU: Medvedev savladao Cicipasa i zakazao duel sa Nadalom

28.01.2022. 12:25
Danil Medvedev
Danil Medvedev / Izvor: Reuters

Drugo juzastopno finale Rua na Austrlijan openu.

Danil Medvedev plasirao se u finale Australijan opena pošto je u četiri seta (7:6 (7:5), 4:6, 6:4, 6:1) posle dva sata i 33 minuta igre savladao Grka Stefanosa Cicipasa. Ruskom teniseru je ovo drugo uzastopno finale na Asutralijan openu, a za trofej će igrati protiv Rafaela Nadala koji je takođe u četiri seta savladao Mateu Beretinija.

MEDVEDEVU PUKAO FILM: Najuličarskije vređanje u istoriji tenisa, Rus poludeo zbog Cicipasa, očitao lekciju sudiji (VIDEO)

RASPLAKANI NADAL: Oduševljen što uopšte igra tenis (VIDEO)

PRAVO U SRCE: Đoković začuo pesmu u Kosovu, Srbija bruji o njegovoj reakciji (VIDEO)

Tvrdo se igralo u prvom setu. Oba tenisera su dobro servirala pa nije bilo brejk prilika sve do devetog gema kada se Cicipas prvi put našao u problemu. Medvedev je imao četiri brejk lopte, ali je Grka uspeo da sve spasi i povede 5:4. U nastavku su oba tenisera bila sigurna na svoj servis i otišlo se u taj-brejk u kojem je Grk vodio sa 5:4, ali je od tog trenutka Medvedev vezao tri poena i osvojio prvi set. Brzo je Cicpas zaboravio izgubljen prvi set i odmah na startu drugog napravio brejk i poveo sa 2:0. Međutim, Rus je uspeo da vrati brejk iskoristivši četvrtu brejk loptu u šestom gemu, ali je u devetom gemu još jednom Cicpas uspeo da oduzme servis Rusu i stigne do izjednačenja u setovima.

Na startu trećeg seta morao je Rus da spasava dve brejk lopte i uspeo je u tome, da bi zatim sve do završnice seta oba igrača čuvala svoj servis. U 10. gemu je Medvedev dočekao novu priliku, iskoristio je i poveo sa 2:1 u setovima. Igra Grka se potpuno raspala u četvrtom setu pri rezultatu 2:1 za Medvedeva. Od tog trernutka je Rus uspeo da veže dva brejka i zatim na svoj servis stavi tačku na meč i novi plasman u finale.