UBEDLJIVO: Novak DEKLASIRAO Francuza za VELIKO finale sa Nadalom (VIDEO)

25.01.2019. 09:04
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Igralo se na "Rod Lejver areni". Meč je trajao sat i 23 minuta.

Novak Đoković je obezbedio plasman u finale Australijan opena. Najbolji srpski i svetski teniser neočekivano lako je pobedio Francuza Luku Puja sa 3:0 (6:0, 6:2, 6:2) i zakazao duel sa Rafaelom Nadalom koji je u drugom polufinalu, u četvrtak, deklasirao Stefanosa Cicipasa (više pročitajte OVDE). Ovo je bio prvi međusobni duel Srbina i Francuza.

U nedelju, Đoković će pokušati da osvoji sedmu titulu na "Ozi openu", a protiv Nadala trenutno vodi sa 27:25 u međusobnim okršajima. Ono što daje nadu je da Novak NIKADA nije izgubio finale u Melburnu.

Kako je bilo iz gema u gem pročitajte u nastavku teksta.

Novak Đoković ima priliku da osvoji sedmu titulu na Australijan openu, ali ga do ostvarenja velikog cilja očekuje i polufinale protiv Luke Puja. Najbolji srpski i svetski teniser prvi put u karijeri igraće protiv sedam godina mlađeg Francuza i 31. na ATP listi.

Đoković u meč ulazi kao favorit s obzirom da ima 72 ATP titule, a Puj pet. Srbin je znatno iskusniji na Gren slemovima (ima 14 titula), ali ipak ne sme da se zaboravi da je na putu do polufinala eliminisao, između ostalih i Bornu Ćorića i kasnije Miloša Raonića.

RAJ NA ZEMLJI: Srbija Danas u Monte Karlu, ovo je dom Novaka Đokovića (FOTO)

NIJE GOTOVO: Zvezda dovodi najveće pojačanje za kraj, odlazi ljubimac Delija

Dešavanja sa "Rod Lejver arene" iz seta u set možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas

Plasman u finale već je obezbedio Rafael Nadal koji je bez izgubljenog seta pobedio Stefanosa Cicipasa.

KRAJ.

3. SET

6:2 - Puj servira za ostanak u meču. Posle 15:15 Puj šalje lopticu u aut. Ima Novak dve meč lopte. Koristi drugo za VELIKO finale.

5:2 - Do novog gema opet bez izgubljenog poena.

4:2 - Uzvraća Francuz, na isti način. Bez izgubljenog poena dolazi do gema.

4:1 - Ovo je četvrti Novakov servis gem koji dobija sa nulom.

3:1 - Novi brejk i ovaj meč se očigledno bliži kraju.

2:1 - U odlučujećem poenu, forhend na liniju. Novak bez izgubljenog poena do novog seta.

1:1 - Izjednačenje u gemovima.

1:0 - Ponovo Đoković servira. Siguran je, za početno vođstvo.

2. SET

6:2 - Puj servira, ali Novak vodi sa 30:15. Sada je 30 oba. Servis u telo. Puj vodi sa 40:30. Izjednačenje. Đoković ima set loptu.

5:2 - Ima Đoković prednost od 40:0.

4:2 - Malo drugačija situacija. Puj uspeva da se suprotstavi Đokoviću.

4:1 - Potvrda brejka. Kako sada deluje, Novak neće pošteno ni da se oznoji.

3:1 - Novi brejk. Kakav meč za Srbina.

2:1 - Đoković ima dve gem lopte. Koristi drugu. Održava prednost.

1:1 - Prvi gem za Puja.

1:0 - Na početku drugog seta servira Đoković. Ima prednost od 40:15. Prepušta protivniku samo jedan poen.

1. SET

6:0 - Ima Srbin dve brejk i set lopte. Prvu ne koristi. Aut. Posle 23 minuta 1:0 u setovima.

5:0 - Francuzu se ne piše dobro. Opet bez izgubljenog poena.

4:0 - Izjednačenja i u četvrtom setu. Novak ne koristi priliku za brejk, ali ima novu. I koristi je. Odlično za Srbina.

3:0 - Furiozan gem. Sa nulom dolazi do potvrde brejka. Prošlo je samo deset minuta, a Đoković ima kapitalnu prednost.

2:0 - Đoković ima dve prilike za brejk. Puj prvu spasava, kao i drugu. Izjednačenje, ali Novak opet ima priliku za brejk. Dvostruka servis greška. Novak vodi. Odličan početak.

1:0 - Novak na servisu u prvom gemu. Stiže Puj do 40:40, ali prednost za Srbina. Gem za Đokovića.

NOVAK MAKSIMALNO ISKORISTIO SLOBODAN DAN: Šetao plažom, a onda iznenada dobio NEVEROVATNO društvo (VIDEO)