ČELENDŽER SALCBURG: Lajović posle maratona zaustavljen u četvrtfinalu

08.07.2022. 20:33
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia

Srpski teniser poražen u tri seta.

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u polufinale čelendžera u Salcburgu pošto je bolji od njega posle trosatnog maratona bio Brazilac Tijago Monteiro sa 2:1 (6:4, 7:6 (7:2), 6:4).

ZATO JE NIJE BILO NA PROSLAVI: Serena Vilijams se posvađala sa organizatorima Vimbldona

VEĆ SE ZNA: Evo kada Novak i Kirjos igraju za VIMBLDONSKI PEHAR!

NADAL I FEDERER GLEDAJU I NE VERUJU: Đoković je PRVI U ISTORIJI koji je ovo uspeo!

Neverovatna borba viđena je u Salcburgu između Lajovića i Monteria. Brazilac je već u trećem gemu stigao do brejka, da bi u nareddnom morao da spasava tri brejk lopte. Prilika za oduziamnje servisa nije bilo sve do završnice kada su Monteiro i Lajović odigrali neverovatan gem u kojem je Lajović propustio šest brejk lopti, a Monterio uspeo da iskoristi tek sedmu set loptu za vođstvo 1:0.  Uzvratio je srpski teniser u drugom setu brejkom u drugom gemu, ali je u petom Brazilac uspeo da se revanšira i u narednom spasi jednu brejk loptu. Lajović je u devetom uspeo da spasi dve brejk lopte, a zatim propusti u narednom tri brejk i set lopte, kao i u 12. gemu kada je Brazilac ponovo spasio dve brejk i set lopte. Otišlo se u taj-brejk koji je u potpunosti prošao u znaku Lajovića koji je stigao do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu Lajović je propustio brejkl loptu u trećem gemu, da bi potom usledila razmena brejkova. Oba igrača su u nastavku uspešno čuvala svoj servis, da bi u najvažnijem trenutku, u 10. gemu Monteriso stigao do brejk, set i meč lopte koju je uspeo da iskoristi i tako stigne do trijumfa posle tri sata.

BONUS VIDEO: Pogledajte kakve šanse Beograđani daju Novaku Đokoviću za osvajanje Vimbldona