ČELENDŽER SALCBURG: Lajović u četvrtfinalu

06.07.2022. 19:06
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: MN Press
Srpski teniser slavio u dva seta.

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale čelendžera u austrijskom Salcburgu pošto je u dva seta (6:4, 6:4) posle sat i 26 minuta igre savladao Austrijanca Denisa Novaka. Za plasman u polufinale Lajović će igrati protiv Brazilca Tijaga Monteira.

USPEH KARIJERE NA GREND SLEMOVIMA: Kirjos preko Garina otišao u polufinale Vimbldona

Teška nesreća, selidba zbog krađe i promena državljanstva – filmska karijera Đokovićevog rivala sa polufinala Vimbldona

ČELENDŽER KONTREKSIVIL: Danilovićeva ispala u osmini finala

Lajoviću je u oba seta po jedan brejk bio dovoljan. U prvom je srpski teniser odmah na startu oduzeo servis Novaku iskoristivši treću brejk loptu, a zatim je tu prednost sačuvao do samog kraja, iako je Novak imao jednu brejk priliku u 10. gemu koju je Lajović uspeo da spasi, a zatim iskoristi set loptu i povede sa 1:0.

U drugom setu nije bilo brejk prilika sve do petog gema kada je Austrijanac uspeo da spasi jednu, da bi Lajović propustio još jednu u sedmom gemu. Međutim, treća sreća je za Lajovića bila brejk lopta u devetom gemu koju je uspeo da iskoristi, a zatim na svoj servis dođe do trijumfa.