09.10.2023. 18:48
Stefanos Cicipas
Stefanos Cicipas / Izvor: Reuters

Grk nas je navikao na padove i malo uspona.

Francuski teniser Igo Imber plasirao se u osminu finala mastersa u Šangaju, pošto je u tri seta bio bolji od Stefanosa Cicipasa, šestog igrača sveta. Imber sada ima skor 3-1 u međusobnim susretima sa Atinjaninom, a čak 9-9 kada igra sa protivnicima iz top 10.

NIJE BILO SVE GLATKO: Alkaraz preko Evansa do osmine finala Šangaja

ŠOK U ŠANGAJU: Osmi teniser planete ELIMINISAN od 130. na svetu!

DA LI MOŽE DA BUDE KAO NEKAD: Oglasio se doktor Rafaela Nadala

Protiv Cicipasa pobedio je rezultatom 6:4, 3:6, 7:5 posle nešto više od 130 minuta tenisa u Šangaju. Imber se prvi put od 2020. godine plasirao u osminu finala nekog mastersa.

Naredni protivnik Imberu biće Džefri Džon Vulf, koji je posle velike borbe bio bolji od Italijana Matea Arnaldija. Rezultat je po setovima bio 2:6, 6:3, 7:6 (4), a duel je trajao dva časa i 45 minuta.

Masters u Šangaju se u 2023. godini igra za nagradni fond od 8,8 miliona dolara. Podloga je tvrda, a igra se na otvorenom. Ovaj turnir održava se od 2009. godine, a dosad je najuspešniji igrač u njegovoj istoriji Novak Đoković – Srbin je četiri puta dizao trofej u Šangaju.

Takmičenje u Šangaju održava se posle četiri godine pauze zbog pandemije virusa korona. Poslednji put ovaj turnir odigran je 2019. godine, kada je Danil Medvedev osvojio titulu porazivši u finalu Aleksandra Zvereva.