ČUDOTVORAC: Del Potro je sada 102. na svetu a NEĆETE verovati na KOM mestu je bio u februaru (FOTO)

Huan Martin del Potro
Huan Martin del Potro / Izvor: Reuters

Argentinski teniser napravio najveći skok na listi od početka godine.

Argentinski teniser Huan Martin del Potro je od početka godine preskočio 900 mesta na ATP listi.

On je na ATP listi koja je objavljena 15. februara bio 1.042 teniser sveta! Tada je na turniru u Delrej Biču u SAD stigao do polufinala, gde je izgubio od Sema Kverija, ali je osvojio dovoljno bodova da skoči na 420. mesto.

NIKO KAO SERENA: Pretekla je Navratilovu, sledeći je Federer! (FOTO)

U martu je stigao do 366. mesta, pa u aprilu do 337, u maju je bio 229, a u junu se ubacio u prvih 200, jer je došao na 164. poziciju!

Huan Martin del Potro / Izvor: MN Press

Huan Martin del Potro je potom osvojio srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u avgustu, što mu nije donelo bodove, ali jeste samopouzdanje!

US OPEN: Zimonjić ekspresno u četvrtfinalu miks dubla

Već sada plasmanom u osminu finala Ju Es opena Argentinac je obezbedio skok na 102. mesto ATP liste! Pobeda nad Dominikom Timom i prolaz među osam najboljih u Njujorku pogurala bi Del Potra među 100 najboljih!

MA NE NJEGA: Kajl Edmund našao koga će da pita kako da POBEDI Noleta (FOTO)

A, u januaru nije bio ni među 1.000 tenisera sveta!