ĐOKOVIĆ DOBIO RIVALA: Rud počistio Zvereva u tri seta

09.06.2023. 21:38
Kasper Rud
Kasper Rud / Izvor: Reuters

Norvežanin drugi put uzastopno u finalu Rolan Garosa.

Norvežanin Kasper Rud igraće protiv Novaka Đokovića u finalu Rolan Garosa pošto je savladao ubedljivo sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:0) Nemca Aleksandra Zvereva za dva sata i 11 minuta igre. Rudu je tako ponovio prošlogodišnji rezultat kada je takođe igrao u finalu Rolan Garosa, a protiv Đokovića će igrati u nedelju u 15 časova za prvi gren slem trofej u karijeri.

SVE JE PREDVIDEO: Endi Rodik jednim tvitom najavio pobedu Đokovića (FOTO)

NA PRAGU ISTORIJE: Evo šta je potrebno Novaku da se vrati na prvo mesto ATP liste

KO TO KAŽE – LAŽE! Alkaraz o Đokoviću, povredi i zašto nije predao polufinale Rolan Garosa

Početak meča obećavao je mnogo veće uzbuđenje od onoga što je na kraju publika mogla da vidi. Već u drugom gemu je Rud uspeo da oduzme servis Zverevu, ali se Nemac odmah revanširao, da bi Norvežanin uspeo i drugi uzstopni put da napravi brejk i potom ga potvrdi za vođstvo 4:1. Mogao je Rud i treći put da napravi brejk i završi set u osmom gemu, ali je Zverev uspeo da sačuva servis i potom propusi brejk šansu koju je Rud anulirao i osvojio prvi set.

Drugi set nije doneo mnogo brejk prilika za razliku od prethodnog, a Zverev ih je imao tri u četvrtom gemu, ali je Rud uspeo da spasi sve tri i dođe do gema za 2:2. Ispostavilo se da je Norvežaninu bila dovoljna i jedna prilika koju je imao u sedmom gemu kada je i uspeo da oduzme Nemcu servis i potom manje-više rutinski privede drugi set kraju. Igra Zvereva se potpuno raspala u trećem setu. Rud je odmah brejknuo Nemva, a zatim je to učnio još dva puta uzastopno i treći set je rešio sa nulom za veliki trijumf i drugi uzastopni plasmanu finale u Parizu.