18°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

DRAMA U FINALU GVANGŽUA: Vrućina, medicinski tajm-aut i poraz Krunićeve u prvom WTA finalu (FOTO)

23.09.2017. 11:20
Aleksandra Krunić
Aleksandra Krunić / Izvor: Profimedia

Pljuštali brejkovi na sve strane.

Naša najbolja teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da pobedi u svom prvom WTA finalu na turniru u Gvangžuu, pošto je protivnica Šua Ženg bila bolja 2:1, po setovima 2:6, 6:3, 2:6.

PRVI PUT U BEOGRADU: Svetski model želi da PONOVO proba SRPSKO jelo i to u Novakovom restoranu! (FOTO)

MEKINRO: Nadal i Federer su najbolji ikada (FOTO)

Odmah na početku prvog seta viđena su dva brejka, po jedan na obe strane, protivnica naše Aleks je povela sa 2:0, pa je Krunićeva smanjila tu prednost na 2:1. Ipak, do kraja seta naša teniserka nije uspela da se izbori sa odličnim udarcima Kineskinje, pa je prvi segment igre završen u korist Šua Ženg – 6:2.

U drugom setu, Krunićeva je imala više sreće i bila uspešnija. Tri puta je oduzela servis protivnici, ali je i ona jednom izgubila servis. Na kraju, naša teniserka je izjednačila u setovima – 1:1.

Onda se po završetku drugog seta desilo nešto uobičajeno. Bila je predviđena pauza od 10 minuta zbog vrućine, jer je vreme u kineskom gradu neizdrživo – temperatura je 32 stepena dok je vlažnost vazduha 60%. Krunićeva nije znala za pauzu, dok je Kineskinja to vreme provela u svlačionici. Kad se vratila na teren, onda je naša teniserka iz razloga što to nije znala, imala pauzu od 10 minuta koje je takođe provela u svlačionici. Posle toga, zatražila je medicinski tajm-aut.

Treći set nije dobro počeo po našu teniserku, trenutno 65. igračica sveta. Odmah je izgubila servis pa je protivnica povela 2:0. Uprkos teškom vremenu za igru, uspela je da dođe sebi, pa je izjednačila na 2:2. Nažalost, nije izdržala pa je već u sledećem svom gemu izgubila servis, pa je opet morala ‚da juri‘ rezultat.

Nije uspela da osvoji prvu titulu u WTA finalu, pošto je treći set okončan 6:2.