FEDERER KRALJ BAZELA: Švajcarac pobedio Del Potra za osmu titulu (FOTO)

29.10.2017. 18:16
Rodžer Federer
Rodžer Federer / Izvor: Reuters

Konačan rezultat je 2:1.

Švajcarski teniser Rodžer Federer pobedio je argentinskog tenisera Huana Martina del Potra u finalu turnira u Bazelu, posle dva i po sata igre. Konačan rezultat bio je 2:1, po setovim 6:7 (5:7), 6:4, 6:3.

ZAVRŠNI TURNIR U SINGAPURU: Voznijacki RAZBILA Venus! (FOTO)

PREKO ĐEREA DO MASTERSA: Krajinović se plasirao u glavni žreb Pariza (FOTO)

Federer je odmah na početku oduzeo servis protivniku i poveo 1:0, ali je Argentinac uzvratio pa izjednačio na 1:1. Ceo set se vodila egal borba, a onda su ponovo viđena dva brejka, po jedan na obe strane, pa je potom meč otišao u taj-brejk, iz kojeg je uspešniji izašao Del Potro.

U drugom i trećem setu nije bilo dileme ko je dominantniji na terenu. Federer je samo jednom oduzeo servis rivalu i to u poslednjem gemu drugog segmenta igra za 6:4.

Za razliku od drugog, u trećem setu Argentinac je prvi stigao do brejka, ali je Federer odmah uzvratio, a potom i u sledećem servis gemu Del Potra uspeo da mu oduzme servis što mu je bilo dovoljno za trijumf na ovom turniru, ukupno osmi u Bazelu, koji se igrao na tvrdoj podlozi.

OGLASIO SE NOLE: Osećam ljubav, strast i posvećenost... Kreće novo POGLAVLJE! (FOTO)