30.12.2016. 19:50
Novak Đoković i Endi Marej
Novak Đoković i Endi Marej / Izvor: Profimedia

Bruka.

Endi Marej je doživeo prvi poraz otkad je prestigao po broju bodova na ATP listi Novaka Đokovića i postao najbolji igrač planete. Škot je na egzibicionom turniru u Abu Dabiju, u polufinalu, izgubio od Belgijanca Davida Gofana 0:2 (6:7, 4:6).

E TO JE LJUBAV: Evo kakvu je DIRLJIVU poruku Švajni poslao Ani (FOTO)

IDE U LIGU ŠAMPIONA: Reprezentativac se seli u VIŠESTRUKOG prvaka Evrope za 19 miliona evra! (FOTO)

Oba igrača bila su izuzetno sigurna na svoj servis u prvom setu, ali je Gofan bio koncentrisaniji i posle taj-brejka stigao do prednosti. Slična slika viđena je i u nastavku, s tim da je ovoga puta Belgijanac iskoristio šansu koja mu se ukazala i brejkom stigao do finala, eliminisavši Mareja koji je važio za apsolutnog favorita. Marejeva loša forma može da raduje navijače Novaka Đokovića koji osvajanjem Australijan opena može da povrati prvo mesto na ATP listi, pod uslovom da Škot ne uđe u finale.

KAKAV VELEOBRT: UEFA i FIFA okrenuli leđa Kosovu! (FOTO)

Gofanov rival u borbi za pehar biće Rafael Nadal. Španac je posle tri seta bio bolji od Miloša Raonića iz Kanade – 2:1 (6:1, 3:6, 6:3). Španac je krenuo furiozno, za svega 29 minuta stigao je do vođstva u setovima, ali je Raonić uspeo da se konsoliduje, napravi brejk u pravom trenutku i uvede meč u treći set. Rafa je u pravi čas protivniku oduzeo servis i lako priveo susret kraju. U borbi za peto mesto, u prvom duelu dana, Francuz Žo-Vilfrid Conga bio je bolji od Tomaša Berdiha iz Češke, takođe u tri seta – 2:1 (6:7(5), 6:3, 6:3).

IPAK NEĆE MEĐU CRNO-BELE: Nekadašnji fudbaler Partizana ide kod bivšeg selektora Srbije (FOTO)