IGRALI SU VIŠE OD TRI SATA: Rat između Federera i Kirjosa dugo će se pamtiti (VIDEO)

01.04.2017. 08:35
Rodžer Federer, Nik Kirjos
Rodžer Federer, Nik Kirjos / Izvor: Profimedia

Poznati su finalisti turnira u Majamiju.

Rodžer Federer igraće u finalu Mastersa u Majamiju, pošto je nakon više od tri sata borbe savladao Nika Kirjosa u polufinalu sa 2:1, po setovima 6:7 (9:11), 7:6 (11:9), 6:7 (5:7).

ISPAO JE DŽENTLMEN I DOBIO APLAUZ: Nik Kirjos je uradio nešto o čemu će se danima pričati (VIDEO)

U POTRAZI ZA NOVIM DOMOM: Ana i Basti traže kuću, evo ko im pravi društvo (FOTO)

Federer i Kirjos priredili su publici pravi spektakl u meču u kojem su u sva tri seta igrani taj-brejkovi.

Prvi set je dobio Švajcarac i to nakon velike borbe rezultatom 11:9. Federer je prvi stigao do set-lopte, ali je potom i Kirjos imao svojih šansi za osvajanje seta. Ipak, falila mu je koncentracija, napravio je duplu servis grešku a potom poslao loptu u aut, omogućivši protivniku da povede 1:0.

Imao je Federer i meč loptu u taj-brejku drugog seta, ali se ovoga puta Kirjos izvukao. Dobio je taj deo igre identičnim rezultatom kao Rodžer pre njega.

Meć se pretvorio u pravi maraton. U trećem setu, ponovo je viđen taj-brejk. Kirjos na 5:5 ponovo pravi dve servis greške, pa Federer sat vremena nakon prve meč lopte ima i drugu šansu da dođe do trijumfa, ali je ovoga puta iskoristio tu šansu.

Drugi finalista je Rafael Nadal, koji je u drugom polufinalu pobedio Italijana Fabija Fonjinija 2:0 po setovima 6:1, 7:5.

Rafael Nadal i Rodžer Federer igraće za titulu u Majamiju. Ovo će biti poseban meč za obojicu, pošto su pre 13 godina, upravo u Majamiju, ova dva velika rivala odigrala svoj prvi međusobni duel.

NOVA LEPA VEST: Đoković doneo još jednu VAŽNU odluku! (FOTO)