IZVUKAO SE: Alkaraz posle preokreta i ČETIRI I PO sata igre u trećem kolu Rolan Garosa

25.05.2022. 20:21
Karlos Alkaraz
Karlos Alkaraz / Izvor: Reuters

Za malo iznenađenje.

Aktuelni osvajač Mastersa u Madridu Karlos Alkaraz prošao je u treće kolo Rolan Garosa, bio je bolji od zemljaka Španca Alberta Ramosa Vinjolasa 6:1, 6:7, 5:7, 7:6, 6:4.

JELENA SE SMEJALA, A VAJDA... Novak se odmah posle meča našalio na račun bivšeg trenera! Pobedio mu je đaka

NOLETOV SKOK KA TREĆEM KOLU: Vajdin učenik bez šansi protiv Đokovića (VIDEO)

POSLE TRIJUMFA NAD HRVATOM: Krajinović otkrio šta je ponavljao sebi tokom CELOG MEČA

Sjajno je odigrao prvi set Alkaraz, dva puta brejknuo protivnika i rešio ovaj deo igre 6:1.

U nastavku druga priča, stariji od dva Španca je zaigrao bolje, pre svega na svoj servis i u taj brejku drugog seta poravnao rezultat.

U trećem setu prava rezultatska klackalica, dva igrača su zamenila po jedan brejk, da bi u jedanaestom gemu seta Ramos još jednom oduzeo servis protivniku i mirno odservirao za 2:1 u setovima.

Četvrti set je bolje počeo po Alkaraza, odmah je napravio brejk, ali je Vinjolas vrlo brzo odgovorio.

Novi šok za Karlosa usledio je u devetom gemu seta, kada je Ramos poveo sa 5:4 i u narednom gemu je servirao za meč, ipak poklekao je i Alkaraz je spasio jednu meč loptu i potpuno se vratio u set, pa se ponovo otišlo u taj brejk.

Alkaraz ovoga puta nije dozvolio iznenađenje, furiozno je dobio taj brejk 7:2 i odveo meč u peti odlučujući set.

Odlično je Ramos počeo set, poveo 3:0, ipak kao i mnogo puta ranije Alkaraz se vratio, stizao sve na terenu i došao do zlata vredne pobede.

Karlos će u trećoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Korda-Gaske.