LEPA I NEMILOSRDNA: Ribakina ušla u finale, ima šansu za prvi Australijan open

26.01.2023. 11:55
Jelena Ribakina
Jelena Ribakina / Izvor: Reuters

Azarenka nije mogla da joj parira.

Aktuelna šampionka Vimbldona Jelena Ribakina ima šansu da prvi put u karijeri osvoji Australijan open. Ruskinja sa kazahstankim pasošem savladala je u polufinalu Viktoriju Azarenku 7:6 (7:4), 6:2.

OKRENI PRAVI BROJ I POKRENI NEVIĐENU ZABAVU: Novo Meridianovo takmičenje ti donosi iPhone 14 i „brdo“ poklon BONUSA!

OVO MOŽE NAPRAVITI PROBLEM NOVAKU: Zbog snimka Srđana Đokovića i majice "Z" oglasili se nadležni organi Australije (VIDEO)

DA LI ĆE GA OVO KOŠTATI? Novak doneo (NE)OČEKIVANU odluku pred meč sa Polom

"PRE SVEGA, NEMA ŠANSE..." I Vilander se oglasio o Novakovoj povredi i OPTUŽBAMA ZA LAŽIRANJE

Prvi set je bio izuzetno dinamičan. Ribakina je povela 5:3 i delovalo je da ide ka osvajanju ovog dela igre. Međutim, uporna Azarenka je u šestom gemu spasila set loptu, smanjila na 5:4, a onda i poravnala na 5:5.

Imala je Beloruskinja priliku i za potpuni preokret jer je imala tri vezane brejk loptu u 11. gemu. Izvukla se Ribakina i set je ušao u taj brejk. Konstatno je Ribakina imala prednost, a Azarenka je jurila. Ipak na 5:4, Beloruskinja gubi oba svoja servis i Kazahstanka dolazi do prvog seta.

Čini se da je to potpuno slomilo Azarenku. U drugom setu je brzo Ribakina povela 5:2 uz dva brejka viška. Uspela je samo Azarenka da vrati jedan brejk, ali je u devetom gemu Ribakina ponovo napala i prvi put ušla u finale Melburna.

U meču za titulu odmeriće snage sa boljom iz duela Sabaljenka – Linet.

BONUS GALERIJA: Pogledajte još fotografija Jelene Ribakine