KAO U STARA DOBRA VREMENA: Novak protutnjao kroz drugo kolo (FOTO)

05.07.2018. 16:42
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Srpski teniser maksimalnim rezultatom savladao Argentinca Zebaljosa.

Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona pošto je lako savladao Argentinca Orasija Zebaljosa sa 3:0 (6:1, 6:2, 6:3) za  sat i po vremena. Najbolji srpski teniser igraće u narednoj rundi protiv boljeg iz meča između Britanca Kajla Edmunda i Amerikanca Bredlija Klana.

OGROMNA SENZACIJA NA VIMBLDONU! Veliki favorit na KOLENIMA! (FOTO)

VIMBLDON: Vavrinka izgubio od malo poznatog Italijana!

Od starta je Đoković stavio do znanja Zebaljosu da nema čemu da se nada u ovom meču. Najbolji srpski teniser je već u drugom gemu došao do brejk šanse koju je uspeo da iskoristi i povede sa 2:0. Naredna tri gema su prošla bez uzbuđenja da bi u petom Novak dočekao novu šansu za brejk i uspeo da je iskoristi i potom osvoji prvi set za svega 23 minuta. Drugi set je bio gotovo identičan, uz razliku da je i Sebaljos došao do brejk šansi. Novak je napravio dva uzastopna brejka i poveo sa 3:0, ali je na njegov servis u drugom gemu Argentinac ima čak tri brejk loopte koje je srpski teniser uspeo da spasi. Dva brejka sa starta seta bila su dovoljna i Novak je posle nepunih sat vremena već vodio sa 2:0 u setovima.

Indisponirani Argentinac kao da je jedva čekao da se meč završi. Tek što se krenulo u trećem setu Novak je ponovo imao brejk lopte, a iskoristio je treću i vrlo brzo poveo sa 2:0. Zebaljos je potom uspeo da veže tri gema na svoj servis, a po završetku sedmog gema usledio je medicinski tajm-aut koji je Novak zatražio pošto je u prethodnom gemu proklizao pri kraju tog gema. Posle pauze, Novak je brzo osvojio gem na svoj servis i poveo sa 5:3.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.