20°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

GASKE PARIRAO SAMO U PRVOM SETU: Alkaraz u drugom kolu Australijan opena (VIDEO)

16.01.2024. 13:33
Karlos Alkaraz
Karlos Alkaraz / Izvor: Reuters

Siguran na startu drugi igrač sveta.

Španski teniser Karlos Alkaraz pobedom nad Francuzom Rišarom Gaskeom 3:0 (7:6(5), 6:1, 6:2) plasirao se u drugo kolo Australijan opena. Meč je trajao dva sata i 23 minuta.

AUSTRALIJAN OPEN: Dimitrov posle preokreta u drugom kolu, prošli i Skandinavci Grigor Dimitrov

AUSTRALIJAN OPEN: Dimitrov posle preokreta u drugom kolu, prošli i Skandinavci

NOVAKU ISPUNJENA ŽELJA: Poznato kada Đoković igra protiv PopirinaNovak Đoković

NOVAKU ISPUNJENA ŽELJA: Poznato kada Đoković igra protiv Popirina

NOVAK PIŠE KNJIGU, A STIŽE I AUTOBIOGRAFIJA: Kad više ne budem viđao ove ljude...Novak Đoković

Veteran je mladiću iz Mursije pružio otpor samo u prvom setu. Uspeo je Francuz da spasi čak devet brejk lopti i odvede set u taj-brejk.

Imao je i tamo finu priliku, vodio je 4:3 i imao dva servisa, ali je Karlos vratio mini brejk, potom i preokrenuo situacija za osvajanje prvog seta.

Nastavak duela nije bio toliko zanimljiv kao prvi deo igre koji je trajao 73 minuta. Samo jedan igrač je postojao na terenu.

Alkarazu je bilo potrebno zbirno manje vremena u drugom i trećem setu nego u celom prvom i rutinski je rezervisao mesto u narednoj rundi.

Tamo će igrati sa Lorencom Sonegom, koji je ranije savladao Danijela Evansa 3:1 (4:6, 7:6(8), 6:2, 7:6(4)).